Uherské Hradiště tentokrát přijelo jen s dvanácti hráči a domácí toho náležitě využili. V první třetině to byla ještě vyrovnaná bitva. Na první dvě branky Boskovic hosté zareagovali snížením v 17. minutě. Jenže za Boskovice vzápětí zvýšil na 3:1 nejproduktivnější muž zápasu Luboš Bednář.

V dalších třetinách ubývalo hostům sil, zato jim přibývalo gólů v jejich bráně. Na nemilosrdných 10:3 uzavíral na konci 54. minuty Skácel. Byla to třetí boskovická branka v oslabení. Přesilovku přitom Minerva využila dvakrát. Boskovice doma neprohrály od loňského října, ale venku už se jim tolik nedaří. Výhry nevozí, přitom je čeká náročný víkend na ledech soupeřů. V pátek dohrávka derby v Blansku, které původně odložila porucha rolby, v neděli pak zápas v Šumperku. „Já doufám, že tu venkovní sérii v Blansku zlomíme," přeje si sportovní manažer Minervy Petr Hrachovina.

Derby bývá tradičně vyhrocené a naplní i stadion diváky obou táborů.

Dynamiters se dostali do slušné formy, v sobotu a v neděli porazili na svém ledě silné soupeře. Nejdřív Kroměříž po divoké přestřelce 8:6 a pak Uherský Brod 6:4. To už chyběl Látal, Miroslav Berka, který si zlomil v sobotu ruku, i Bažant.

Blansko ukázalo, že mu vyhovují silní soupeři i zápasové vytížení. Zároveň předvedlo svoje slabiny. Pokaždé nechalo za stavu 5:2 vrátit hosty do zápasu. Kroměříž dokonce srovnala na 5:5, Brod na 5:4. „Asi je to pro nás nějaké magické skóre. Musíme si na to dát pozor," poznamenal blanenský trenér Zdeněk Grünwald.

Ten by měl mít v derby k dispozici až na Látala, který je pryč, a zraněného Berku kompletní tým. „My jsme sice porazili Uherské Hradiště, které v Blansku vyhrálo, ale venku se nám nedaří a Blansko uhrálo za víkend doma šest bodů. A tohle bude náročný zápas, je to takové malé mistrovství světa," naráží na tradičně vyhecovanou atmosféru boskovický Karný.

Jeho tým musí stejně jako Blansko počítat s absencemi. „Mrzí nás, že se to neodehrálo v původním termínu, to jsme měli k dispozici čtyři kompletní pětky a byli jsme nažhavení. Ale to se nedá nic dělat, jde jen o krajskou soutěž a důležité je, aby to bavilo i diváky," uzavírá Karný.

Utkání Dynamiters Blansko – Minerva Boskovice začíná na blanenském stadionu v pátek v šest večer.

SK Minerva Boskovice – HC Uherské Hradiště 10:3 (3:1, 5:1, 2:1)

Branky: 7. Karný (Zvolánek, Bednář), 8. Hnilička (P) (Matouš), 18. Bednář (Theimer, Surý Aleš), 24. Pelikán (P) (Skácel), 24. Bednář (Surý Aleš, Karný), 35. Skácel (OS) (Hnilička), 37. Holub (Blaha, Kroupa), 38. Zvolánek (Karný, Bednář), 41. Hnilička (OS) (Matouš), 54. Skácel (OS) (Hnilička, Pelikán). Vyloučení: 8:7, využití: 2:1, v oslabení: 3:0. Diváci: 85.

Boskovice: Vrba – Pelikán, Surý Zbyněk, Surý Aleš, Theimer, Lysoň, Hökl, Hnilička, Matouš, Skácel, Karný, Bednář, Zvolánek, Kroupa, Blaha, Holub, Sekanina.