Krajská hokejová liga muži

Kroměříž – Blansko 9:3 (5:1 1:0 3:2)

Velká Bíteš – Boskovice 2:7 (1:2 1:2 0:3)

následující zápasy

Blansko – M. Budějovice so 1. 1., 16:00

Boskovice – Břeclav B ne 2. 1., 17:00

Přátelsky

Boskovice – Prostějov

po 27. 12., 17:00

„My bychom chtěli skončit před rozdělením tabulky na jižní Moravu a Zlín před Velkou Bíteší, Velkým Meziříčím a Břeclaví a dostat v play–off hratelného soupeře,“ přál si před Vánoci trenér Dynamiters Blansko Antonín Veselý. To se mu zatím daří, Bíteš i Meziříčí prohrály, Blansko ovšem taky.

Rozjetá Kroměříž porazila Minervu a v dalším domácím zápase nešetřila ani Blansko. Rozhodnuto bylo prakticky po první třetině, kterou Kroměříž vyhrála 5:1. Do konce utkání padlo ještě šest gólů, ale domácí si vedení zkušeně pohlídali.

Těžká série s týmy z první poloviny tabulky Dynamiters neskončí ani po Novém roce. V dalším zápase hostí doma druhé Moravské Budějovice. Ty budou v Blansku určitě favoritem.

Boskovice napravily divoký zápas v Kroměříži, který nakonec díky rekordnímu počtu trestných minut prohrály. Na ledě jedenácté Velké Bíteše nenechaly nic náhodě a trenér Krupička si připsal první venkovní vítězství. „Rozhodně to nebyl nejlehčí zápas, soupeř dobře bruslil, nechápu, proč má tak málo bodů,“ dodal po utkání staronový trenér Minervy Rudolf Krupička starší.

Boskovice byly favoritem, jenže v Kroměříži nenastoupil Hrachovina, Chlup a Světlík a Tesař s Pazderou, kteří mají po zápase v Kroměříži zadržené registrační průkazy. Boskovice vedly po nařízeném trestném střílení, ve kterém se trefil Holý, už od třetí minuty. Domácí srovnali ve 14. minutě. Ještě do první sirény vrátil Minervě vedení tečí Veselý. Žádná z dalších šancí Boskovických už se neujala.

Ve druhé části Bíteš opět srovnala, ale Boskovice dvěma góly opět upevnily vedení. „Naštěstí jsme po každém jejich gólu kontrovali,“ dodal Krupička k prvním dvěma vyrovnaným a bojovným třetinám.

Třetí třetina už patřila Minervě. Vyhrála ji tři nula, trefil se Komínek, Tůma a Šlapanský. Domácí trenér za stavu 2:6 vyměnil gólmany, střídající Škoda inkasoval ale už po minutě. Skóre se zastavilo na stavu 7:2 pro hosty. Boskovice jsou po posledním letošním zápase třetí, na první Šternberk ztrácí sedm bodů. „V lednu pro nás bude klíčový zápas s Kometou Úvoz, s ní se nám nedaří. Doufám, že se jí v play– off vyhneme a dojdeme opět do finále,“ přeje si Krupička, který byl i při loňských finálových bojích Minervy.

Dnes přijedou potěšit boskovické hokejové fanoušky druholigoví Jestřábi Prostějov i s bratry Šebkovými. Přátelské utkání začíná na boskovickém hokejovém stadionu v pět hodin odpoledne. „To víte, jsou svátky, bude hrát, co má ruce nohy,“ dodal s úsměvem k exhibičnímu zápasu trenér Krupička.