„Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Zapomněli jsme na zadní vrátka. Je to škoda, zápas jsme měli dotáhnout minimálně k bodu. Prohráli jsme si to sami,“ uvedl po zápase trenér Dynamiters Petr Drahovzal.

Už po několika sekundách se do hry zapojil rozhodčí a Blansko hrálo první přesilovku. Tu nevyužilo. Boskovice měly za chvíli dokonce dvojnásobnou výhodu, domácí tým se i ve třech ubránil, hosté je ohrozili pouze dvakrát. To na trestné lavici seděli tři blanenští hráči, desetiminutový osobní trest za nesportovní chování obdržel Tesař. Další přesilovku domácích Blansko také nevyužilo, všechny šance končily u spolehlivě chytajícího Zrzy. Na druhé straně ovšem stejně dobře fungoval i blanenský Vlach. Zasahoval i při dvou pokusech hostů v 17. minutě. Ještě před koncem první třetiny nevyužil samostatný únik Rozmahel.

Blansko začalo druhou část tlakem, nebezpečné střely Antoňů i Štěpánka Zrza zlikvidoval. Pak hosté ukázali, že si nenechají nic líbit, naražení na mantinel jen těžko rozcházel obrovitý Tesař. Ve 27. oba gólmani vychytali další gólovky a pak už se diváci dočkali první branky. Padla do domácí brány a radovala se z ní půlka stadionu, boskovičtí fanoušci totiž dorazili v hojném počtu. Blanenská obrana zaspala při vlastním oslabení a proti dvěma volným hráčům těsně před bránou neměl Vlach šanci. Harmim tak poslal hosty pohodlně do vedení.

Blansko gól zaskočil. Přesto mělo výhodu další početní výhody. Kromě závaru před bránou Zrzy z ní ale nic nevytěžilo. Třetina končila opět přesilovkou Blanska. Grmela, Kuběna a Němec stihli ještě zamotat kombinací hlavu Zrzovi, ovšem puk skončil opět mimo bránu. Ještě se sirénou udělil rozhodčí Boskovicím druhý trest, a tak Blanenští začínali druhou třetinu v pěti proti třem.

Trvala 48 sekund a Boskovice ji stejně jako Blansko v první třetině zvládly. Pak pálil nebezpečně Tesař, jenže Zrza v tu chvíli vypadal, že se před zápasem dohodl s pukem. Že to není pravda, ukázal názorně Hrůza. Tesař vyvezl puk do útočné třetiny a velice aktivní Hrůza propálil v přesilovce konečně hostujícího gólmana.

Ze strany na stranu

Hra se po vyrovnávacím gólu přelévala bleskově ze strany na stranu, obě mužstva chtěla rozhodnout. Přiostřily se emoce. Viditelně nervózní Boskovičtí byli často nespokojení, třeba s odpískáním úderu hokejkou do obličeje v 55. minutě a občas zapomínali hrát. Rychle bruslícím domácím v tuto chvíli nestačili. Výsledkem blanenského tlaku byla druhá přesilovková branka Hrůzy. Tentokrát prostřelil Zrzu ze strany. „Puk se tam tak tak dokutálel,“ zlobil se skvěle chytající Zrza v boskovické bráně.

Na tabuli svítil čas 56:09 a asi málokdo čekal, že by se opakoval scénář z minulého roku, kdy Blanenští také vedli a pak díky chybám v poslední třetině prohráli. Jenže historie se zopakovala, i když v kratším čase. Minutu před koncem prostřelil Vlacha Karný. S remízou se nechtěl spokojit Kroupa, čtyřicet sekund před koncem vzal puk, projel celé hřiště a umístěnou trefou k tyči rozhodl o výhře Boskovic. Vypadalo to naprosto jednoduše, jako kdyby to mohl udělat kdykoli, ale schoval si to až nakonec. „Možná jsme polevili v koncentraci, v ničem jiném to nebylo, druhou polovinu jsme byli lepším mužstvem,“ povzdechl si Drahovzal.

Závěrečná power-play Blanska už na výsledku nic nezměnila. „Nechápu, proč jsme začali hrát to, co jsme nechtěli, ale nakonec to naštěstí dopadlo dobře. Naše hra ovšem byla opravdu tragická,“ připustil trenér Boskovic Tomáš Zeman. Jeho tým vyhrál pošesté v řadě, i když tentokrát se štěstím, a v tabulce krajské ligy je pátý. „Vítěznou sérii chceme samozřejmě co nejdelší. Ale s tímhle hokejem, který jsme tady dnes předvedli, nemáme příští týden proti Moravským Budějovicím vůbec žádnou šanci,“ uvědomuje si Zeman.

Krajská liga: Dynamiters Blansko – Minerva Boskovice 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky: 53. Hrůza PP (Berka Miroslav), 57. Hrůza PP (Němec) – 29. Harmim PP (Kožár), 59. Karný, 60. Kroupa.
Vyloučení: 5:10, navíc Tesař (Blansko) OT 10 min, využití 2:1.