„Snad si oba týmy své série prodlouží,“ přeje si gólman Boskovic Petr Hrachovina. „Každá série jednou končí,“ kontruje blanenský trenér Petr Drahovzal.

Poprvé na sebe oba týmy narazily vloni. A Boskovice Blansko dvakrát dokonale vyškolily. Mladý tým šikovných hráčů nechaly vycukat a pak si zkušeně došly pro vítězství. V prvním utkání v Blansku to bylo 6:2, v Boskovicích pak 5:3. Přitom v obou utkáních Blanenští vedli a byli ze začátku lepší. Boskovičtí borci si počkali a mazácky využili hrubek a nekoncentrovanosti soupeře. „My opravdu moc netrénujeme. Oni lítají, jsou rychlejší, my využíváme zkušeností a hrajeme efektivněji,“ usmíval se po loňském derby útočník Minervy Petr Veselý.

Jenže situace se změnila. Blansko je minimálně o sezonu zkušenější, změnilo trenéra a z Boskovic se vrátili ostřílení hráči s ligovou minulostí jako Tesař, Pazdera nebo Hrůza. Ti dobře znají boskovické hráče i gólmana Hrachovinu. „Víme o tom a speciálně se na ně zaměříme. Chceme jim znemožnit dávat góly,“ připouští Hrachovina.

Blansko mělo také na rozdíl od Boskovic extrémní přípravu. Minerva všechno včetně příchodu staronového trenéra Zemana ladila na poslední chvíli. A podle toho vypadal i úvod soutěže. Dynamiters začali skvěle, a dokonce vedli tabulku. Minerva prohrála čtyři z prvních pěti utkání. Jenže se zvedla. Posledních pět zápasů vyhrála, druhý Brumov-Bylnici porazila v minulém kole doma 9:3. A v tabulce se dostala před Blansko. Tomu se naopak nedaří. Prohrálo třikrát v řadě, nakonec v posledním Velkém Meziříčí na nájezdy. Pro domácí to byla první výhra v soutěži. „Byli jsme lepší, bohužel jsme nedali šance. Na rozdíl od soupeře,“ povzdechl si po utkání Drahovzal. „My jsme měli ve Velkém Meziříčí víc štěstí než rozumu, bylo jasné, že brzo vyhrají,“ přidává se Hrachovina.

Jak už bývá zvykem, ohlasy z obou táborů se shodují v tom, že to pro žádný z týmů není výjimečně vyhecovaný zápas. A jako tradičně se dá čekat, že to na ledě bude jiskřit. „Pro mě je zásadnější zápas v příštím kole s Moravskými Budějovicemi. Ale je fakt, že fanoušci nám opakují, že všechno můžeme prohrát, ale Blansko musíme porazit,“ směje se Hrachovina. Podobně to vidí i Drahovzal. „Já myslím, že už to nemá takový náboj jako dřív,“ dodává.

Zápas Dynamiters s Minervou začíná na blanenském zimním stadionu v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne.

Krajská liga jižní Moravy a Zlína
sobota 3. 12., 16:00
Dynamiters Blansko HK – SK Minerva Boskovice