Blansko totiž zdolalo svého soupeře naposledy v sezoně 2008/2009 ještě jako VSK Technika Blansko. „Boskovice byly o kapku lepší, ale na druhou stranu měly i štěstí, že vyhrály takovým gólem. Náš gólman měl asi zakrytý výhled. Podle mě byl zápas vyrovnaný. Pár chyb jsme udělali, ale nic zásadního bych klukům nevytknul,“ řekl po utkání asistent blanenského trenéra Milan Dobiášek.

Derby se odehrálo ve fantastické atmosféře a před největší návštěvou na boskovickém zimáku v letošní sezoně. V posledním kole základní části krajské ligy však už v podstatě o nic nešlo. Blansko si před čtvrtfinále play-off vylepšit pozici nemohlo. Boskovice zase postupují přímo do semifinále. „V tabulce už sice o nic nešlo, ale jsem rád, že hráči nevypustili žádný souboj. Měli jsme víc šancí a podle mě jsme vyhráli zaslouženě. Vítězství je hlavně důležité z toho pohledu, že s Blanskem budeme s největší pravděpodobností hrát semifinále play-off. Ale to budou určitě úplně jiné zápasy,“ poznamenal trenér Minervy Tomáš Zeman.

Na první gól čekali diváci až do druhé třetiny, protože Karného střelu v polovině první dvacetiminutovky zastavila tyč. Do vedení poslal Dynamiters devatenáct vteřin po první přestávce Kuběna. Samostatný nájezd zakončil střelou nad rameno Hrachoviny. Odpověď Minervy však byla stejně blesková. Ve 22. minutě vyrovnal po Chlupově přihrávce zpoza branky Blaha.

V 36. minutě už Minerva vedla. Přečíslení dvou na jednoho zakončil do šibenice Vlachovy branky matador Látal. Vyrovnáno bylo za tři minuty. Po křídle se raketově prohnal Hrůza a naservíroval Tesařovi vyrovnávací gól. Tři minuty před koncem pak rozhodl derby domácí Blaha.

Blansko nastoupí ve čtvrtek v šest večer k prvnímu čtvrtfinálovému zápasu na ledě Velké Bíteše. Odveta se hraje v sobotu ve čtyři odpoledne v Blansku. Boskovice postupují do semifinále přímo a mají pauzu. Pokud Dynamiters Blansko porazí Bíteš, utkají se v sérii na dvě vítězná utkání právě s Minervou Boskovice. Pokud ovšem vyhraje Velká Bíteš, čeká na Boskovice lepší ze čtvrtfinálové dvojice Warrior Brno – Velké Meziříčí. První zápas hrají Boskovice každopádně doma. V úterý 28. února.

ONDŘEJ BACÍK
JAN CHARVÁT

Krajská liga muži
22. kolo
SK Minerva Boskovice – HC Dynamiters Blansko 3:2 (0:0, 2:2, 1:0), 22. a 57. Blaha, 36. Látal – 21. Kuběna, 39. Tesař