Ve druhé třetině nevyužila Minerva 50 sekund dlouhou přesilovku pěti proti třem a závěrečnou power-play jim zhatilo vyloučení. „Ano, říká se, že kdo nevyužije přesilovku pět na tři, tak prohraje zápas. Je to trošku v hlavách, aby se kluci uklidnili a věřili si, že ten gól můžou dát, ale měli jsme tam i jiné šance, daleko větší, bohužel nás soupeř potrestal," posteskl si muž na boskovické střídačce Martin Světlík.

Minerva se musela obejít bez dvou klíčových hráčů, Skácela a Matouše, útočníků z první řady, kvůli zdravotním a rodinným důvodům, hned v první třetině vypadl ze hry i šestý bek. „Nakonec jsme hráli na pět obránců, protože Maksa zlomil brusli, bylo to rozsypané," vzdychl hlavní trenér a opora Minervy na ledě Tomáš Karný.

Nabuzenost ukázali hosté už při první přesilovce, kterou jim Boskovice nabídly ve třetí minutě, a v čase 3:45 se z jejich tlaku vyklubal první gól utkání. Patrik Skácel prostřelil Guštafíka od modré.

Na vyrovnání nemuseli fanoušci domácího týmu čekat dlouho. V osmé minutě se o to postaral dorážkou Mášovy střely Veselý. A bylo ještě lépe. V 16. minutě otočil dosavadní vývoj zápasu Holub.

Těsně před odchodem do kabin padl na led před Guštafíkem hostující Peč, rukavice mu odletěly pryč a obličej schoval do dlaní. Netypická oslava gólu. Těsně po vstřelení branky schytal ránu v chumlu před bránou, ze hřiště naštěstí odjel bez vážného zranění i krvavého šrámu.

Ve druhé části se ocitl sám před brankářem Turkem Karný. Jeho forhendový blafák skončil těsně vedle. Největší slabinou boskovického celku bylo časté vyloučení a malá produktivita v přesilových hrách. Důkazem budiž 32. minuta, ve které domácí obraně ujel v oslabení Kavulič, a skóroval.

Ještě luxusnější přesilovku nabídl Uničov domácím v závěru druhé dvacetiminutovky. 50 sekund se hosté bránili jen ve třech. Boskovice nedokázaly využít ani této početní výhody ke skórování. „Odehráli jsme to špatně, moc jsme spěchali se zakončením, přesilovka byla dlouhá a budeme se tomu muset víc věnovat na tréninku, zatím trénujeme spíš přesilovky pět na čtyři," vysvětlil Karný.

Hned ve 4. minutě třetí třetiny mohli hosté odskočit na rozdíl dvou branek. Jenže sudí správně neuznal gól, který Frieb vstřelil rukou. Na brankovišti shodil rukavicí puk přímo do brány. Uničov se stejně čtvrtého zásahu dočkal. Ve 46. minutě se o něj postaral Axman beckendem po chybě boskovické obrany.

O minutu později nařídil rozhodčí trestné střílení po faulu na Karného. „Jel jsem sám na bránu, ale puk mi skákal, asi bych zakončoval, možná jsem i zakončil, ale rozhodně mě hákoval," popisoval faulovaný hráč. Trestné střílení proměnil jednoduchou střelou mezi betony. „Já umím jen jednu věc, takže to bylo buď a nebo," usmál se Karný.

Kontaktní branka probudila boskovický tým, jenže soupeř hrozil nebezpečnými brejky. Minutu a 43 sekund před koncem neuhlídali domácí obránci Kavuliče, který zasadil Minervě pátý úder. Boskovice zkusili time-out, odvolali brankáře, stejně jim to bylo málo platné. „Prohrávali jsme o dva góly, ale pořád jsem se snažil hráče tlačit do útoku, protože hokej je vyzpytatelná hra a minutu a půl před koncem se s tím pořád dá něco dělat. Snažili jsme se to zvrátit a nějaký bod urvat," vysvětloval Světlík.

Hostující trenér mohl být po zápase spokojenější. „Věděli jsme, že Boskovice dvakrát vyhrály, daly hodně gólů, ani po herní stránce nám tohle mužstvo nesedí a boskovické kluziště je menší, ale myslím si, že jsme byli o trošičku lepší a zaslouženě jsme vyhráli," pochválil svůj tým Martin Palinek. „Zlepšilo se napadání, hra s kotoučem, střelba, přihrávka, ale pořád tápeme v obraně a musíme vylepšit střední pásmo," srovnal na závěr hostující trenér utkání v Boskovicích s minulým proti Šternberku.

SK Minerva Boskovice – HC Uničov 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)

Branky: 8. Veselý (PP), 16. Holub, 47. Karný (TS) – 4. Skácel, 20. Peč, 32. Kavulič (OSL), 46. Axman, 58. Kavulič.

IVETA BORKOVÁ