Po prohrách s Opavou a v Orlové udolali hokejisté druholigové Techniky Blansko Nový Jičín po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil Mífek. „Vzhledem k průběhu zápasu a síle soupeře jsou dva body úspěch,“ řekl po utkání trenér Techniky Vlastimil Odehnal.

Blansku se opět nepovedl vstup do utkání. Ve 12. minutě otevřel skóre hostující Skaloš. O minutu později zvýšil na 2:0 Tomášek. Jičínské dvougólové vedení ukolébalo a Blanenští využili jejich chyby dvě minuty před první sirénou. Na 1:2 snížil Hrůza.

„V první třetině hráči nedodržovali taktiku, naštěstí jsme dali kontaktní gól,“ uvedl Odehnal.

Do druhé třetiny vstoupila Technika jako vyměněná. Pohovor v kabině zřejmě zaúčinkoval. V 27. minutě vyrovnal Kamil Rajnoha. Ten samý hráč poslal o dvě minuty později domácí do vedení.

Ve třetí třetině nechtěli hosté připustit přerušení šňůry pěti vítězných zápasů a domácí hokejisté jim v tom svou defenzivní hrou vyšli vstříc. V 50. minutě vyrovnal Uhlár. „V poslední třetině jsme hráli zbytečně zakřiknutě. Zalezli jsme do třetiny a bránili vedení,“ dodal Odehnal.

V samostatných nájezdech potom měli více štěstí domácí. Dva body jim vystřelil Mífek.

Technika jede ve středu do Uničova a v neděli ji čeká domácí zápas s posledním Frýdkem–Místkem. „Z Uničova chceme dovézt body a s Frýdkem doma potom musíme vyhrát,“ přeje si trenér Odehnal.

Technika Blansko – HC Nový Jičín 4:3SN (1:2, 2:0, 0:1)

19. Skácel (Hrůza), 27. Rajnoha K., 29. Rajnoha K. (Fischer), rozhodující nájezd Mífek
Vyloučení: 2:5, Využití: 2:0, V oslabení: 1:0, Poměr střel: 29:29.