Meziřící neuhlídalo Látalovy

Blansko - Sourozenecké hokejové duo nasázelo Valachům tři branky. Blansko je čtvrté.

15.1.2008

Útočník Valašského Meziříčí Tesařík snižuje v utkání s Blanskem na 2:1.Foto: Petr Stříbrcký

Pět vítězství v řadě a čtvrtá příčka v průběžné tabulce. Blanenští hokejisté přemohli o víkendu ve druhé lize Valašské Meziříčí a dál živí naději, že úvodní kolo play off budou zahajovat na domácím ledě. „To už je taková tradice, že hrajeme lépe po Vánocích. Chytili jsme se doma se silnými soupeři,“ poznamenal s úsměvem útočník Petr Látal, který Meziříčí vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Kdyby svítilo po prvních deseti minutách na tabuli skóre 3:3, málokdo by se divil. Zatímco domácí Jirkův ustál počáteční šance Meziříčí s čistým kontem, jeho protějšek Krumpoch lovil kotouč ze sítě hned dvakrát.

Ve třetí minutě ho nejprve překonal svižnou střelou z levého křídla Hrůza. Za čtyři minuty přidal druhou branku po přesném pasu od Šlapanského Ondřej Látal.

V závěru první třetiny hrálo Blansko přesilovku pět na tři, Domácí početní výhodu promrhali. Blanenské z bezstarostného klimbu rychle probraly dvě inkasované branky. „Klasika. Druhá třetina nám nejde. Přesilovku jsme odflákli a přišel trest. Naštěstí jsme dali rychle třetí branku,“ přiznal blanenský forvard Petr Látal.

Právě on obdržel v devětadvacáté minutě od Hrůzy přihrávku mezi kruhy a potřetí překonal Krumpocha. Meziříčí se o možnost vyrovnání obralo častým vylučováním. V padesáté čtvrté minutě hrálo Blansko přesilovku, ale po chybě ve středním pásmu ujel hostující útočník Tatarčík. Jeho blafák Jirkův zneškodnil. Z následné akce Petr Látal po přihrávkách Strýčka a Hrůzy zblízka počtvrté přelstil Krumpocha. „Teď nás čekají dva těžké zápasy s Technikou a Jičínem. Zkusíme udělat čtyři body,“ uzavřel Látal.

Blansko – Val. Meziříčí 4:2

(2:0, 1:2, 1:0), 3. Hrůza (Látal P., Pazdera), 7. Látal O. (Šlapanský), 29. Látal P. (Hrůza), 55. Látal P. (Strýček, Hrůza).

Vyloučení: 8:13, hosté třikrát na deset minut a pět minut do konce utkání.

Využití: 2:0. Střely na branku: 21:16. Rozhodčí: Soldán. Diváků: 310

Blansko: Jirkův – Raška, Provazník, Sedláček, Strýček, Beran, Horáček J. – Mífek, Šlapanský, Látal O. – Látal P., Pazdera, Hrůza – Kroupa, Horáček P., Tesař, Odehnal, Otoupalík.

15.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jana Novotná

Jana Novotná dohrála svůj životní zápas. V pouhých 49 letech

Nehoda kamionu a tří osobních aut zablokovala dopravu na silnici I/43.
AKTUALIZUJEME
5

Nehoda u Černé Hory zablokovala provoz na I/43. Auta musí přes Blansko

Blanensko si pohrálo s oslabenou Prahou a poskočilo do čela Superligy

Boskovice – Už na první pozici v tabulce Superligy malého fotbalu vystoupal tým Pivovar Černá Hora Blanensko. Na domácím hřišti v Boskovicích porazil v televizní dohrávce čtvrtého kola Prahu 7:1.

ONLINE ROZHOVOR: Ptejte se ředitele Českého rozhlasu Brno Jaromíra Ostrého

Jižní Morava – Před čtyřmi lety se vrátil do Brna z pozice šéfredaktora Dvojky Českého rozhlasu. Jako ředitel Českého rozhlasu Brno má za sebou čtyři roky bez přestávky a teď právě pracuje na rozdělení brněnského a zlínského studia.

Čelní srážka dvou aut si vyžádala pět zraněných a zablokovala silnici I/43

Černá Hora /FOTO/ – Pět zraněných, z toho dva středně těžce. Na místě vrtulník a dvě posádky záchranářů. Tak to v neděli krátce po půl čtvrté odpoledne vypadalo na silnici I/43 u Černé Hory. Čelně se tam srazila dvě osobní auta.