V sobotu přijede v předposledním kole základní části do Blanska totiž relativně lehký soupeř. Velké Meziříčí je v tabulce třetí od konce. Blansko šesté. „Zase nebudeme hrát v kompletní sestavě. Ale klíč k vítězství je podle mého jasný. Musíme si pohlídat první třetinu a hlavně proměňovat vyložené šance,“ řekl po vítězném utkání v Brně kouč Blanska Petr Drahovzal.

Právě první třetiny byly v posledních kolech pro Blansko přímo vražedné. Výsledky úvodních dvacetiminutovek s Uničovem 0:3 a v Kroměříži 0:4 mluví za vše. „To se pak do zápasu strašně těžko vrací,“ dodal Drahovzal.

Podle něj však Meziříčí není rozhodně soupeř, který do Blanska přijede na výlet. I když v minulém kole dostal v Boskovicích desítku. „Krajská liga je vyrovnaná a ani týmy ze spodu tabulky se neporážejí snadno. Neproměníte pár tutovek, dostanete dva tři slepené góly a už se vezete. Meziříčí rozhodně nesmíme podcenit. Máme mu co oplácet,“ dodal Drahovzal.

V prvním vzájemném utkání totiž Dynamiters padli na ledě Meziříčí až na nájezdy. A domácí si připsali po sérii několika debaklů vůbec první výhru v sezoně.

Boskovice si v posledním kole notně vylepšily střeleckou pověst. Doma rozstříleli právě Meziříčí, i když to nehrálo v kompletní sestavě. Ovšem v Boskovicích vedlo už po pětačtyřiceti vteřinách hry. Minerva však rychle vyrovnala a v první třetině dala celkem šest branek.

V sobotu hraje Minerva v Brumově, který je v tabulce třetí, devět bodů před čtvrtými Boskovicemi. V prvním utkání vyhrála Minerva doma 9:3. „Pokud nám to tam bude padat jako v neděli s Meziříčím, tak to bude dobré. Musíme se ale koncentrovat na začátek utkání. Tam jsme několikrát zaspali,“ řekl trenér boskovické Minervy Tomáš Zeman.

Doma s Brumovem dostala Minerva gól už po třinácti vteřinách hry. Pak už však nastartovala brankostroj. Hatrrickem se tehdy blýskl Karný.

Krajská liga muži
so 11. 2.
Blansko – Velké Meziříčí (16.00)
Brumov-Bylnice – Boskovice (17.00)