Reparát mohou složit břeclavští hokejisté již dnes v první domácí přípravě s Trnavou.
Břeclav může zčásti omluvit jen to, že útočníci Kuriál, Nohel a Karný dostali na tento zápas volno a v útoku tak museli zaskakovat oba Zapletalové, kteří jsou jinak obránci. Premiéru v modrožlutém dresu se lvem na prsou si odbyl i sedmnáctiletý obránce Ondřej Nedvěd, loni ještě kapitán dorostu Komety Brno, a Martin Světlík, kterého do minulých přípravných utkání nepustily pracovní povinnosti.

Břeclav se dostala do vedení už v první třetině zásluhou Slováka Beneše, který se za Břeclav trefil i v Hodoníně a výrazně si říká o angažmá v modro-žlutém dresu. Na začátku druhé třetiny už Břeclav vedla o dvě branky zásluhou trefy Čikla. V polovině zápasu se ale Blanenským podařilo vstřelit kontaktní gól a na začátku třetí třetiny díky Reschowskému dokonce vyrovnali.

A aby toho nebylo málo, necelou minutu před koncem si museli Lvi vypít kalich hořkosti až do dna, když Chvátala prostřelil podruhé Reschowský. Na tuto branku už Břeclaváci nedokázali odpovědět a připsali si tak v přípravných zápasech druhou porážku.