Do Boskovic přijela v neděli poslední Břeclav B a nic než výhru si domácí nemohli dovolit. „Pokud bychom nevyhráli, bylo by na místě zvážit moje setrvání u týmu," ohlásil už před zápasem trenér Minervy Robert Holý. Jenže se možná nestačil divit. A s ním diváci. Po vlažné první třetině to bylo pouze 1:0 a na začátku druhé třetiny hosté dokonce využili přesilovku a srovnali. „To bylo sice nepříjemné, ale ani na okamžik jsem nezapochyboval, že vyhrajeme," tvrdil Holý po zápase. Podle něj nebyla potřeba ani domluva v kabině, hráči si prý sami uvědomovali, že musí přidat. A přidali. Ve druhé třetině uzemnili soupeře čtyřmi brankami a v poslední části jej znemožnili pěti góly.

Boskovice tak zaznamenaly svoji nejvyšší letošní výhru. Radost jim ale kazí jejich další soupeř. Vedoucí Šternberk se zřejmě definitivně probral z letargie a Uherskému Hradišti dal čtrnáct gólů. Ve středu přivítá doma Boskovice, které zatím neví, v jaké pojedou sestavě. „Ne že bychom chtěli prohrát, akorát nevíme, kdo bude moct. Ten čtvrteční termín je v takové soutěži opravdu nesmyslný, je to takový prvoligový týden," myslí si stejně jako v řadě dalších klubů Holý.

Blansko přivítalo v sobotu Velké Meziříčí, které naposledy porazilo 5:3 Šternberk a předtím vyhrálo i v Boskovicích. A k dalšímu úspěchu mělo nakročeno i v Blansku. První třetinu totiž vyhrálo 2:0. „Opět jsem nezačali dobře, ale opakoval jsem klukům, že dvougólová ztráta není tak hrozná," uvedl trenér Dynamiters Petr Drahovzal.

Od druhé třetiny stáhl hru na tři pětky a utkání nabralo úplně jiný směr. Třemi brankami Blansko otočilo zápas ve svůj prospěch. Ve třetí třetině sice soupeř srovnal, ale domácí znovu odpověděli a těsný náskok už uhájili až do konce. Hostům nepomohla ani závěrečná power-play.

Blansko doma hostí ve vloženém kole Uherské Hradiště a v zápase s předposledním týmem bude favoritem. Utkání se hraje na blanenském stadionu od šesti od večera. „Aspoň že hrajeme doma, minule jsme jeli až do Brumova," ulevil si Drahovzal.

Sváteční neděli pak ozvláštní hokejové derby. Blansko přijede do Boskovic a bude chtít to co vždycky. Poprvé v historii vzájemných soubojů v krajské lize vyhrát. Derby se hraje od pěti odpoledne.