. Letovickým se proti Rájci–Jestřebí ani nepodařilo dát gól. Prohráli 9:0. Skóre napovídá, že gólmani obou poražených týmů v brankách nejspíš spali. Opak je ale pravdou. Patřili k největším oporám svých týmů.

„Kdybychom v brance neměli Michala Slouku, který chytal výborně, mohli jsme prohrát klidně o dvacet gólů. Z těch devíti on mohl maximálně za jeden,“ řekl trenér Letovic Dušan Mlýnek. Jeho svěřenci se sesypali ve druhé třetině, když během deseti minut dostali pět gólů.

O něco vyrovnanější utkání sehrál Adamov. A to i přesto, že mu chybělo osm hráčů základní sestavy včetně gólmana. Duel byl o to zajímavější, že průměrným věkem byly oba týmy vzdálené téměř o dvacet let. Zkušenost tentokrát nestačila na dravé mládí.

Na konci druhé třetiny ještě bylo o co hrát, protože Blanenští vedli pouze o gól. Náhradní brankář Hrnčíř dělal co mohl, ale o zvratu nakonec rozhodl jeho spoluhráč Milfait, který byl za útok na protihráče vyloučen do konce zápasu. „Dynamiters mají mladý tým a jejich hráči nás dost provokovali. Milfaitovi se za jeho chování skoro ani nedivím, ale nemusel se mstít tak tvrdě. Jeho vyloučení nás rozhodilo a rozhodlo o zápase,“ řekl trenér Adamova Alois Kožený. Podle něj k nervózní hře hokejistů přispěl i výkon mladých rozhodčích. Do poslední třetiny naskočili hráči Adamova sice s nasazením, ale bez koncentrace a to se projevilo čtyřmi góly v jejich síti. V příštím kole čeká na Adamov právě Rájec–Jestřebí. Koženému ale budou dál chybět minimálně čtyři obránci a ve vzduchu také visí start Milfaita, který zřejmě dostane trest. Letovice čeká ještě těžší úkol. Odolat nejproduktivnějšímu útoku celé soutěže, HC Blansku. „Pojedeme tam ubránit co nejlepší výsledek. Pokud předvedeme to, co v sobotu, můžeme dostat ještě větší porci gólů,“ upozornil trenér Letovic.