Blíží se konec hokejové sezóny a všechny týmy okresního přeboru se proto snaží urvat poslední body. Hokejová přetahovaná se koná nejenom na špici tabulky, ale také na její druhé straně. Tříbodové Lysice už mají poslední místo jisté. O příčky nad ní se ale hádají Sloup s Černou Horou. A právě tyto dva týmy se potkaly na blanenském zimním stadionu v sobotu. Až do třetí třetiny se hrálo vyrovnané utkání. Sloupští se pak ale rozstříleli a zápas skončil jednoznačně 7:3.

„Samozřejmě jsme do utkání šli s tím, že chceme vyhrát. Bohužel se nám to ale nepodařilo. Sloup dneska vyhrál opravdu zaslouženě," přiznal trenér Černé Hory Stanislav Blažek.

Hráčem utkání byl jednoznačně sloupský Zdeněk Kubica. Na plno se rozjel až v poslední třetině, svoje představení ale zahájil už ve čtvrté minutě. Drze najel mezi soupeřovy obránce a milimetrově přesnou přihrávkou našel před bránou Machače. Ten jen švihl zápěstím a otevřel gólovou statistiku zápasu. Bílek s Hubeným se pak postarali o otočení skóre, ale z vedení se radovali jen patnáct sekund. Po další z mnoha chyb v obraně Černé Hory se totiž k puku dostal Lukáš. Po jeho nahození na brankáře se puk odrazil od ledu a nadskočil gólmanovu lapačku. Trenér Černé Hory se chytal za hlavu, protože už nevěděl, jak má svým obráncům vysvětlit, aby hráli zodpovědněji. „Chyběl nám důraz a v obraně jsme dělali neuvěřitelné chyby. Když soupeřovi minimálně na tři góly doslova namažete, nemůžete se pak divit, že prohrajete," kritizoval svoje hráče Blažek. V šatně jim pak zřejmě řekl něco podobného, protože hra jeho týmu se ve druhé třetině podstatně zlepšila. Obranu Černé Hory propálil jen Kubica.

Tvrdé rány

A byl to stejný hráč, který utkání ve třetí třetině rozhodl. Na jeho nekompromisní tvrdé střely byl brankář Černé Hory krátký. První úspěch slavila jeho dělovka ve 43. minutě. Střela skoro od modré čáry skončila v levém horním rohu. Na 5:3 zvyšoval Kubica přesně o deset minut později. To už kapitán Černé Hory Frýdek kroutil hlavou a zoufale házel hokejku na střídačku. Svůj hattrick Kubica dokončil tři minuty před koncem. „Zdeněk umí vystřelit, ale tentokrát mu to šlo obzvlášť. Když dá někdo tři góly, tak se to na tom výsledku musí projevit," usmíval se spokojený kouč Sloupu Pavel Svoboda.

Druhé sobotní utkání se nehrálo, protože béčko Dynamiters k němu nenastoupilo. Kontumační výhra Březiny ale zatím nebyla potvrzena. Včera pak HC Blansko přejelo Lysice 10:1.

ONDŘEJ BACÍK