Jaké byly hlavní důvody prohry?

Do utkání jsme vstoupili vlažně, dostali jsme takový smolný gól. Mohli jsme to vyrovnat, to se nepodařilo a pak přišel ten začátek druhé třetiny. Nejdřív prošel se štěstím ten nájezd, ale pak jsme nezvládli další dvě situace a bylo to najednou 4:0. Potom už jsme se to snažili dohrát na dvě pětky. Měli jsme ještě šance, třeba tu těsně před koncem druhé třetiny, dalo se s tím něco dělat. Ale oni mají zkušený tým a k tomu konci už si to pohlídali.

Věřili jste, že se podaří dohnat čtyřgólovou ztrátu?

Říkali jsme si, že to zkusíme, když dali čtyři góly oni, můžeme je dát i my. Akorát oni v těch šancích byli důraznější a my jsme je neproměnili.

Přitom v posledních zápasech to vypadalo, že už se vám začíná dařit…

S tím zakončováním bojujeme celou sezonu. Řekli jsme si, že musíme hrát takový ten jednoduchý hokej, na Uherský Brod a Uherský Ostroh, což jsou silné mančafty, to platilo, dnes to nevyšlo.

Jak vnímáte odchod vloni klíčových hráčů?

Odešla celá útočná lajna nejproduktivnějších hráčů a to je znát. Je potřeba, aby se chytili další hráči. Herně jsme schopní stačit každému týmu, ale je to vidět právě na těch gólech, které nedáváme. Doufám, že se to zlepší, taky se vrátí David Bílý a Miroslav Berka.

Budou mít natrénováno?

Bílý v Americe trénuje, Berka nevím. Každopádně až budeme kompletní, bude to zase o něčem jiném.

Čekají vás teď silní soupeři.

V sobotu máme doma Velkou Bíteš, u nich jsme první zápas vyloženě pokazili, chceme to teď napravit. Mělo by na ně platit, když budeme hrát víc do těla. Pak nás čeká Kroměříž a utkání s Boskovicemi, těm máme vracet porážku, ale v derby se může stát cokoli.