Před utkáním trenéři v obou týmech nabádali hráče, aby se nenechali vyprovokovat a opravdu. Diváci, kterých bylo tentokrát o něco méně než v neděli, viděli slušný hokej. „"To je play-off, přesilovky můžou rozhodovat," uvědomuje si kouč Minervy Martin Světlík. Obezřetně hráli tentokrát i hosté. „Poučili jsem se z poslední třetiny nedělního zápasu, nechtěli jsme se nechat zbytečně vylučovat," doplnil ho trenér Dynamiters Zdeněk Grünwald. Ale hokej byl také o něco pomalejší. „To vyplývá i ze hry, obě mužstva si hlavně hlídala obrany," vysvětlil Kuběna. Blansko stejně jako minule šlo do vedení, ve 4. minutě se prosadil přesnou střelou Bažant. Deset sekund před koncem první třetiny přidal druhou branku Blanska Berka.

Boskovice se dočkaly snížení po polovině zápasu po trefě Matouše, který využil nedůslednosti hostující obrany. Vyrovnávací branka Karného přišla na začátku 52. minuty. Zbývalo osm minut, ve kterých se předvedli oba gólmani, hlavně Blansko mělo víc štěstí. „Bohužel jsme nebyli schopní dát gól, i když jsme tam ještě ke konci měli velké šance," litoval Světlík.

Gól nepřineslo ani desetiminutové prodloužení, kdy Blansko zachránilo břevno a kdy už byla znát únava hráčů na obou stranách.

Na samostatné nájezdy vystřídal v boskovické bráně famózně chytajícího Vybírala Zrza. A vychytal Němce i Skácela. Za Boskovice se zase neprosadil v prvních dvou nájezdech Höckl ani Mráz. Ve třetí sérii se trefil boskovický Pelán a těžké pozice se ujal blanenský kapitán Ivo Kuběna a rozjel se ke své one man show. Srovnal na 1:1 a hned jel na další pokus, po třetí sérii se totiž pořadí točí. A proměnil znovu. Pelán už podruhé neskóroval, takže hosté mohli začít slavit.

„Myslím, že ve druhé části zápasu jsme byli lepší, i v prodloužení jsme měli krásné šance. Bohužel soupeř nás za chyby nepotrestal ve hře, ale až v nájezdech," litoval trenér Světlík úvodní prohry.

„Říkal jsem si, že jsme byli celý zápas o trochu lepší, a že pokud existuje nějaká spravedlnost, vyhrajeme," oddechl si po závěrečném nájezdu Grünwald.

Blansko tak překvapilo Boskovice na jejich ledě a v pátek na svém stadionu může rozhodnout. Hraje se od šesti večer. Půjde o všechno, takže to určitě nebude nuda. „My jedeme do Blanska vyhrát," má jasno boskovický kouč Světlík. Stejně jako jeho protějšek. „Jsme na tom úplně stejně, máme ambice jít dál," přidává Grünwald. Případný třetí zápas je na programu v neděli v pět odpoledne opět v Boskovicích.

Ve druhém čtvrtfinále vyhrál Warrior Brno ve Šternberku 3:1. Na vítěze čtvrtfinálových zápasů čeká Velká Bíteš a Velké Meziříčí, semifinále začíná už v úterý 4. března.

krajská hokejová liga

play-off – čtvrtfinále

1. zápas

SK Minerva Boskovice – Dynamiters Blansko 2:3 SN (0:2, 1:0,1:0). Matouš, Karný – Bažant, Berka, Kuběna.

2. zápas

Blansko – Boskovice – pá 28. 2., 18.00

případný 3. zápas

Boskovice – Blansko – ne 2. 2., 17.00