„V posledním kole se mlže stát cokoli,“ naznačuje v rozhovoru nevyzpytatelnost soupeřů v krajské lize trenér Boskovic Rudolf Krupička starší.

Je pro vás lepší odpočinout si před semifinále nebo hrát i čtvrtfinále?
Pro nás je výhodnější hrát. Ta pauza je podle mě dlouhá a to nikdy nedělá dobře. My jsme chtěli hrát, ale to neznamená, že bychom něco někde pustili.

Favoritem jste v pátečních zápasech vy i Kometa Úvoz, takže to vypadá na čtvrtfinále…
Teď to poslední kolo se může stát cokoli. Kometa může klidně ve Vyškově prohrát, stejně tak i my s Meziříčím vzhledem k našim zázračným výsledkům z poslední doby. Kdyby Kometa remizovala, tak bychom stáli my, protože máme lepší vzájemné zápasy.

Na koho podle vás narazíte v dalších bojích?
Pokud je porazíme, tak půjdeme na Velké Meziříčí. A věřím, že se přes ně dostaneme na Kometu.

V zápase s posledním Meziříčím jste favority…
Podle postavení v tabulce, jsme favorit, ale mám zprávy, že teď trénují třikrát čtyřikrát týdně a berou to vážně. Poslení výsledky už nemají špatné.

Kam až chcete v play-off dojít?
Pro nás je cíl určitě finále. A ani tam bychom se nemuseli ztratit. Výsledky jsou letos hodně divoké, takže je to nevyzpytatelné.

Kdo je podle vás favoritem letošní krajské ligy?
Loni bych vám řekl Moravské Budějovice, letos vám neřeknu. To může být Kometa, my, Budějovice, nedej bože aby se tam neobjevil ještě někdo další. Třeba Vyškov začíná také hrát dobře.

V případě vítězství ve finále je postup asi nereálný…
Postup asi není v našich silách, to je otázka financí. Tu druhou ligu moc nikdo nechce hrát, je tam tolik zápasů jako v extralize. Já myslím, že lidé jsou tady spokojení s touhle soutěží, pokud se hraje dobrý hokej. Když se nebudu bavit o financích, myslím, že je lepší hrát špici krajského přeboru než druhou ligu někde dole.