Do Boskovic přijel nejproduktivnější tým soutěže, hlavně ve druhé třetině ukázal, jakou smršť umí na ledě, když se mu daří. Neměl ale za sebou ideální výsledky, prohrál v Rosicích a předtím s Velkou Bíteší i ve Velkém Meziříčí. „Bude to těžké. Naše ambice budou odvislé od složení týmu. V posledních týdnech se naše marodka pořád obměňuje a k ideálu chybí hodně. Boskovice patří ke špičce, ale pokusíme se překvapit," uvedl před zápasem kroměřížský trenér Bečka.

Nakonec proti sobě nastoupila torza týmů, která měla daleko k ideálu. Oba trenéři měli k dispozici třináct hráčů, Boskovicím chyběli zranění Karný, Popolanský a další hráči. Zase se vrátil rozdílový hráč Fadrný. „Chyběli nám hlavně obránci, hráči toho měli v zápase plné zuby," poznamenal Karný.

Přesto domácí zvládli první třetinu lépe, hlavně co se produktivity týká, vyhráli 3:1 a připravili se k další domácí výhře.

Jenže ve druhé třetině se děly věci, domácí fanoušek nestačil počítat góly. Fadrný sice v 25. minutě ve vlastním oslabení zvýšil na uklidňujících 4:1, pak se ovšem hosté utrhli z řetězu a v rozmezí čtyř minut nasázeli do boskovické brány čtyři branky a otočili tak zápas na 5:4 pro ně. „Napadalo to tam hodně rychle, ale je potřeba říct, že Kroměříž má bruslařsky jedno z nejlepších mužstev a my jsme dělali chyby," předal zprávy od hráčů Karný.

Ve třetí třetině šly Boskovice za srovnáním. Důležité zákroky předvedl Chvátal, na druhé straně Svoboda. V 54. minutě měli domácí přes minutu a půl dlouhou výhodu přesilovky pět na tři, ale nevyužili ji. Boskovice se nakonec dočkaly, v poslední minutě při power play prostřelil Svobodu Skácel a srovnal na 5:5.

Na samostatné nájezdy hosté vyměnili gólmany, Svobodu vystřídal Strašák. A v prvních dvou kolech byl úspěšný stejně jako jeho protějšek. Pak ukázal svoje zkušenosti Fadrný a blafákem zavěsil pod víko. Chvátal vzápětí vychytal Murína a na domácí střídačce vypukla radost. „Dvoubodová ztráta přišla po třetině, v níž měla Kroměříž zase více ze hry, ale dávala to vedle nebo do hrdiny v masce. Tomu v zápase dosti pomáhaly betony, ale vykrýval i jinak, působil jako magnet," uvedli o rozhodující části na webu HK Kroměříž.

Poslední letošní zápas hraje Minerva v sobotu v Rosicích. „Doufám, že se po Novém roce hráči uzdraví a vrátíme se zase do té formy, kterou jsme měli na začátku sezony," přeje si sportovní manažer Boskovic Petr Hrachovina. Jeho tým má na třetím místě nahráno 32 bodů a o play off se nemusí obávat.

SK Minerva Boskovice – HK Kroměříž 6:5 SN (3:1, 1:4, 1:0, 1:0)

Branky: 3. Skácel (Maksa), 7. Hnilička (Matouš, Maksa), 17. Zvolánek, 25. Fadrný (Bednář), 59. Skácel (Surý Aleš), rozhodující samostatný nájezd Fadrný – 19. Murín (Vaněk), 33. Murín (Vaněk), 36. Ditrich (Nedbal, Murín), 36. Stejskal (Merta, Župka), 37. Nedbal (Vaněk, Murín). Vyloučení: 7:5, navíc Ditrich (Kroměříž) OT 10 minut a Jelínek (Kroměříž) 2 x OT 10 minut, využití 1:0, v oslabení 1:0. Diváci: 110.