„Byl to asi nejhorší výkon Blanska ve druhé lize vůbec,“ uvedl zklamaně trenér hokejistů Jindřich král. Po rozpačitém úvodu šli domácí do vedené střelou Tesaře, který po zranění na vlastní žádost nastoupil. To bylo v desáté minutě. O dvě minuty později už vedli hosté.

Dvěma góly v rozmezí půlminuty otočili skóre ve svůj prospěch. Obě trefy zařídil brněnský Mráz. Blanenská snaha o vyrovnání byla marná. Naopak, ještě před první sirénou pojistil vedení Brna Patrik Šebek.

V úvodu druhé části využili domácí přesilovku pět na tři. Pod lapačku brankáře Techniky Hrachoviny se trefil Mífek. Hosté opět zvýšili vedení další střelou zblízka. Následně Blansko nevyužilo přesilovku pět na tři. Domácím hokejistům vázla kombinace a nedokázali prostřelit gólmana Techniky. Soupeř ještě do přestávky zvýšil a nad domácím mužstvem se stahovala mračna.

Ve třetí třetině začalo být blanenským hokejistům pořádně horko. Už ve druhé minutě prohrávali 2:6. Po vyloučení Šlapanského dostal obránce Laga za protesty 10 + 20 minut a do konce utkání. Představení Techniky na ledě Blanska ukončil v poslední minutě brněnský Daňo gólem ve vlastním oslabení.

„Mizerná obrana, bezzubý útok,“ povzdechl si trenér Král, který hledal těžko slova pro výpadek svého mužstva. „Opět se nám stalo, že jsme venku odehráli kvalitní utkání, a následně v té samé sestavě doma propadli. Asi to bude v psychice,“ dodal po zápase.

HC Blansko – VSK Technika Brno 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)
Tesař (Odehnal), Mífek (Provazník)
Vyloučení: 15:13 – Laga 10 + 20 min do konce utkání. Využití: 1:3, oslabení 0:1. Střely: 17:24
Diváků: 260 diváků
Blansko: Jirkův – Laga, Strýček, Provazník, Buďa, Raška, Jiří Horáček – Mífek, Šlapanský, Hrůza – P. Horáček, Tesař, Otoupalík – Odehnal, Pazdera, Kroupa – Král, Hájek