V Brně nastupuje po boku takových hráčů jako jsou Martin Erat, Marek Kvapil nebo Ondřej Němec. „Jsem moc rád, že mi trenéři dali šanci. V prvním utkání za Kometu jsem byl trochu nervózní, ale postupně jsem se uklidnil. Ke zkušeným hráčům mám respekt, ale snažím se s nimi komunikovat. Ještě před rokem jsem je sledoval v televizi a teď s nimi sedím v kabině," rozplývá se rodák z Blanska.

Ostřílení matadoři z Komety se snaží mladému obránci pomáhat. „Hodně mi radí Tomáš Malec, přidávají se i ostatní. Říkají mi, ať nejsem nervózní, pořád hraji svoji hru a dávám puky rychle od těla," objasňuje.

Kometa v letošní sezoně pravidelně využívá mladé hráče. Mimo Krále dostávají šanci třeba Libor Zábranský mladší, Martin Nečas nebo Adam Gajarský. „Je super, že se nás do hry dostane hodně. Za šanci jsme moc vděční," povídá spokojeně šestnáctiletý bek.

Král se zatím v žádném týmu neusadil na stálo. Nejvíc duelů odehrál za juniorku Komety. Mimo její áčko nastoupil také ke třem zápasům za prvoligovou Třebíč. „Pendlování mezi třemi mančafty je náročné. Navíc se zatím nemohu dopravovat sám. Těžké to mají rodiče, kteří si někdy musí udělat čas, aby mě zavezli do Třebíče. Do Brna zvládnu dojet sám, ale hlavně jsem rád, že můžu hrát," zdůrazňuje.

V srpnu byl Král u vítězství české reprezentační osmnáctky, která ovládla letní Memoriál Ivana Hlinky. „Snažím se na to už příliš nemyslet, protože musím jít dál a nežít pořád z jednoho úspěchu. Pak bych se akorát zasekl, že jsem kdysi vyhrál Memoriál. Chci se soustředit na výkony v Kometě a dobře se připravit na mistrovství světa osmnáctek," líčí člen zlaté výpravy.

Nevěnuje se však pouze lednímu hokeji. V létě vybojoval s juniorským výběrem zlaté medaile na mistrovství světa v inline hokeji. „Beru jej hlavně jakou součást letní přípravy, abych některé dny neseděl doma. Za úspěch jsme rádi, ale také se od nás čekal. Český tým je hodně silný jak v juniorské, tak mužské kategorii. V budoucnu jej ale přestanu hrát, protože to bude těžké skloubit s Kometou," přemítá Král.

V současnosti studuje pouze dálkově. „Chtěl jsem zůstat na sportovním gymnáziu v Brně, ale kvůli tréninkům jsem docházku nestíhal. Přestoupil jsem proto do Kladna na sportovní management, kde studuje i Martin Nečas," říká Král.

V hokeji jej podporují přátelé i rodina, se kterou se o svých výkonech často baví. „Zatím jsem se nesetkal s žádnými negativní reakcemi nebo závistí z okolí. Na zápasy chodí hlavně děda, který mě neustále sleduje a moc mi pomáhá. S taťkou se často bavíme, co jsem mohl při utkáních udělat lépe. Hokeji totiž rozumí, protože byl dřív trenér. Mamka naopak dohlíží, abych měl dostatek spánku a nepřepínal se," směje se hokejový talent.

PATRIK EL-TALABÁNI