Blansko čekají poslední dva zápasy, ten těžší s Warrior Brno, který má stejně bodů jako Blansko, už ve čtvrtek. „Půjde o šest bodů, možná, že se o postupu do play-off rozhodne až v posledním kole," říká v rozhovoru před nejdůležitějším duelem blanenský trenér.

Usmíváte se, potvrdilo se, že Blansku víc vyhovují silnější, hokejovější soupeři?

Je to asi tak. Letos je taková zvláštní sezona v tomhle. Každopádně jsem rád, že to tak je, je vidět, že náš tým nějakou kvalitu má, a že ty naše výpadky se slabšími soupeři jsou spíš o ztrátě koncentrace, než o hokejovém umění.

Jste hrdý, že jste zrovna vy přerušili třináctizápasovou vítěznou sérii Brumova?

Každá série jednou končí, je otázka, jestli jsme ji přerušili my, nebo si ji přerušili sami. Určitě jsem rád, že to takhle dopadlo. Já jsem klukům před utkáním říkal, že máme taky takovou minisérii, ale horší, takže bych byl rád, kdybychom přerušili obě. I když podle těch prvních minut utkání jsem měl trochu obavu. Bylo důležité, že jsme zvládli ty nástupy do třetin, tedy až na tu poslední.

Jak velký vliv mělo podle vás na utkání vliv, že soupeř měl jen deset hráčů?

Ono je to sporné. Když máte hráče na tři nebo čtyři lajny, svádí to zvlášť u těch silnějších týmů k podcenění soupeře. Naopak v určitém presu se dokáže tým semknout. Má to svoje pro a proti. Jasná nevýhoda je, že vám ke konci docházejí síly.

Vaši hráč znovu předvedli školácké chyby v obraně, po kterých padly dva rychlé góly. Naštěstí pro vás jich ale nebylo tolik jako v některých jiných zápasech…

To je věc, která mě trochu zaráží. Naprosto zbytečné chyby v takových fázích utkání, kdy je potřeba hrát jednoduše a nic nevymýšlet, protože každou chybu soupeř umí potrestat. S tím se pořád potýkáme.

Víte už, jestli platí systém play-off jen pro čtyři nejlepší?

Právě že ne. Pořád se k nám nějakou záhadou nedoneslo, jak se to vlastně bude hrát.

Plánovali jste poslat spolu s Plumlovem nějakou oficiální žádost na krajský svaz, jestli nechtějí zachovat původní play-off pro všechny.

Ti, co s námi do toho chtěli jít, tak vycouvali, takže jsme se rozhodli, že to necháme na svazu.

Čekají vás poslední dva zápasy, které rozhodnou. Nejdříve hrajete v Brně, v posledním kole pak ve Velkém Meziříčí. Co bude těžší?

Jsou to těžcí soupeři a od nás z jižní Moravy. Brno je hodně rozehrané a hodně si věří a vždycky je to dost vyhecované, hráči se navzájem znají. Pak máme Velké Meziříčí. V každém z těch zápasů půjde o šest bodů. Ale všechny zápasy jsou letos těžké, protože je to strašně vyrovnané.