V prvním semifinále předvedli hokejisté Minervy zodpovědný výkon a Uničov 2:1. I díky výborně chytajícím gólmanům Guštafíkovi a Vrbovi, který ho musel střídat ve třetí třetině. „My jsme dnes hráli, jako když si jde chlapec užít s holkou a něco si zapomene," glosoval prohru brankář Uničova Michal Turek.

Uničov měl na začátku sezony postupové ambice, z nich vlivem úbytku hráčů musel slevit, přesto jde o silný tým. Ve čtvrtfinále vyřadil Rosice ve dvou zápasech a do Boskovic přijel pro další úspěch. Byť ve třinácti. „Nás bylo na naše poměry nadstandardně, hrávali jsme v deseti plus dva gólmani," vysvětlil Turek. Od začátku to byla vyrovnaná bitva, ve které určovali skóre hlavně gólmani. A chyby. Tu v rozehrávce hostů potrestal Holub důležitým gólem ve 13. minutě.

V čase 43:58 přišla přesilovka Boskovic. Minerva udržela útočné pásmo, stihla se rozestavět a Zbyněk Surý patnáct sekund po začátku početní výhody vystřelil Minervě výhru. Hosté už jen snížili na konečných 2:1.

Kousek od finále

V základní části Boskovice dostaly v Uničově patnáctibrankový příděl. To se v páteční odvetě neopakovalo. Naopak. Hosté po dvou třetinách vedli 4:3 a měli nakročeno do finále. „Bohužel jsme předvedli ve třetí třetině kolaps, měli jsme to dotáhnout," zalitoval po prohře 6:4 Světlík.

Přesto mohli Boskovičtí využít výhodu třetího zápasu na domácím ledě. Ten jim ale nevyšel, hráči chybovali a Uničov střílel branky. Hattriickem mu pomohl k vítězství 6:2 Spěvák.

Uničov postoupil do finále, o titul se utká s Velkou Bíteší, která vyřadila ve čtvrtfinále Blansko a v semifinále Šumperk.Rozhovor s trenérem Boskovic Martinem Světlíkem najdete ve čtvrtečním tištěném vydání Blanenského deníku Rovnost.

krajská liga - semifinále

1. zápas

SK Minerva Boskovice – HC Uničov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 13. Holub, 46. Skácel – 58. Handl

Vyloučení: 11:11, navíc Lysoň (Bce) OT 10 minut, využití: 1:1

Diváci: 130

2. zápas

HC Uničov – SK Minerva Boskovice – 6:4 (2:1, 1:3, 3:0)

Branky: 12. Spěvák, 14. a 21. Paška, 48. Skácel, 49. a 60. Peč – 7. Skácel, 29. Tůma, 35. Hnilička, 40. Lysoň

3. zápas

SK Minerva Boskovice – HC Uničov 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Branky: 29. Blaha, 56. Karný – 4. Skácel, 33., 39. a 45. Spěvák, 56. a 58. Handl

Konečný stav série 2:1, Uničov postupuje do finále krajské ligy

Podrobnosti včetně rozhovoru s trenérem Boskovic Martinem Světlíkem najdete v úterním a středečním tištěném vydání Blanenského deníku Rovnost