Poprvé se za brněnský klub prosadilo trio nových hráčů. Premiérové trefy si připsali forvardi Jakub Lev, který zaznamenal dvě branky, Lukáš Kucsera a bek Filip Pyrochta. „Tohle je pro tým jednoznačně pozitivní, že se trefuje víc hráčů, čímž získávají sebevědomí v gólových situacích,“ poznamenal asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Lev se prosadil hned dvakrát. Nejprve šikovně tečoval střelu od modré, poté ranou z mezikruží našel prostor mezi betony hostujícího brankáře. „Chtěl jsem dát gól co nejdřív, aby opadla úvodní nervozita. Už proti Trenčínu jsem měl nějaké šance,“ líčil Lev.

V prvním přípravném utkání na extraligovou sezonu 2019/2020 vyhrála na domácím ledě v DRFG areně Kometa Brno nad Duklou Trenčín 4:1.
Na hattrick nedosáhl. Ještě že tak, Něma by mě hned zkasíroval, směje se Orsava

Na dosah měl hattrick podobně jako kolega z útoku Jakub Orsava v úterý, kterého ale nemrzelo, že na třígólový zápis nedosáhl. „Mám to podobně jako Kuba. Dát tři góly v přípravě není žádná výhra,“ usmíval se Lev. Kolik zaplatí za dva přesné zásahy, po utkání ještě nevěděl. „Něma (Ondřej Němec – pozn. red.) zatím nic neříkal. Třeba zapomene,“ zadoufal osmadvacetiletý centr či křídlo.

Kometa si tedy po úterním skalpu Trenčína 4:1 připsala i druhou výhru a trenérům se již pomalu rýsuje sestava. „V hlavách určité myšlenky máme, ale pořád je to příprava,“ sdělil Pokorný. Další duel sehraje brněnský mančaft příští týden v úterý na ledě Třince.

Kometa Brno - Motor České Budějovice 6:4
Třetiny: 1:1, 3:2, 2:1.
Branky a nahrávky: 20. Lev (Bartejs, Orsava), 22. Kucsera, 31. Pyrochta (Bartejs, Holík), 40. Horký (Zaťovič, Lev), 43. Zaťovič (Bartejs), 51. Lev (Němec, Zaťovič) – 19. Hawerchuk (Novák), 31. Gilbert (Kloz, Hawerchuk), 38. Endál (Babka), 60. Endál (Pýcha).
Kometa: Čiliak – Bartejs, Pyrochta, Gulaši, Němec, Mikyska, Kowalczyk – Plášek, Zaťovič, Lev, Orsava, Holík, Kucsera, Horký, Kusko, Kratochvíl, Mlynář, Snášel, Kunc.