Poprvé se za brněnský klub prosadilo trio nových hráčů. Premiérové trefy si připsali forvardi Jakub Lev, který zaznamenal dvě branky, Lukáš Kucsera a bek Filip Pyrochta. „Tohle je pro tým jednoznačně pozitivní, že se trefuje víc hráčů, čímž získávají sebevědomí v gólových situacích,“ poznamenal asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Lev se prosadil hned dvakrát. Nejprve šikovně tečoval střelu od modré, poté ranou z mezikruží našel prostor mezi betony hostujícího brankáře. „Chtěl jsem dát gól co nejdřív, aby opadla úvodní nervozita. Už proti Trenčínu jsem měl nějaké šance,“ líčil Lev.

Na dosah měl hattrick podobně jako kolega z útoku Jakub Orsava v úterý, kterého ale nemrzelo, že na třígólový zápis nedosáhl. „Mám to podobně jako Kuba. Dát tři góly v přípravě není žádná výhra,“ usmíval se Lev. Kolik zaplatí za dva přesné zásahy, po utkání ještě nevěděl. „Něma (Ondřej Němec – pozn. red.) zatím nic neříkal. Třeba zapomene,“ zadoufal osmadvacetiletý centr či křídlo.

Kometa si tedy po úterním skalpu Trenčína 4:1 připsala i druhou výhru a trenérům se již pomalu rýsuje sestava. „V hlavách určité myšlenky máme, ale pořád je to příprava,“ sdělil Pokorný. Další duel sehraje brněnský mančaft příští týden v úterý na ledě Třince.

Kometa Brno - Motor České Budějovice 6:4
Třetiny: 1:1, 3:2, 2:1.
Branky a nahrávky: 20. Lev (Bartejs, Orsava), 22. Kucsera, 31. Pyrochta (Bartejs, Holík), 40. Horký (Zaťovič, Lev), 43. Zaťovič (Bartejs), 51. Lev (Němec, Zaťovič) – 19. Hawerchuk (Novák), 31. Gilbert (Kloz, Hawerchuk), 38. Endál (Babka), 60. Endál (Pýcha).
Kometa: Čiliak – Bartejs, Pyrochta, Gulaši, Němec, Mikyska, Kowalczyk – Plášek, Zaťovič, Lev, Orsava, Holík, Kucsera, Horký, Kusko, Kratochvíl, Mlynář, Snášel, Kunc.