Co ho vedlo do USA? „Chci poznat něco nového a hlavně se naučit před draftem anglicky. Na každý zápas chodí hodně skautů. Potřebuju také zesílit a naučit se hrát do těla. Kanaďani jsou na to na menším hřišti zvyklí,“ povídá blanenský rodák.

Letos to měl Král s herním vytížením v extralize složité. V nejvyšší soutěži si zahrál čtyři duely, v sedmém kole proti Jihlavě pak figuroval na soupisce, ale nehrál. Jeho průměrný čas na ledě byl po sedm minut. „Kometa má nabité mužstvo, hlavně v obraně. Každý bek je kvalitní. Moje priorita byla se tady udržet, ale je to složité,“ míní Král, který tedy zvolí trochu jinou cestu než jeho předchůdce a další talent Komety Martin Nečas.

Rok před draftem si už vyzkouší jednu z nejkvalitnějších juniorských soutěží. „Jsme stejný ročník, ale jsem o něco mladší a na draft jdu později. Minulý rok jsem si extraligu vyzkoušel. Vím, o čem zhruba je. Hlavně jsem si psal i s Liborem Zábranským, jak to tam chodí, což mě nalákalo,“ sděluje hráč s 32 starty v extralize.

Jeho parťák z Komety odešel do kanadského týmu. Zábranský junior nastupuje za Kelowna Rockets, také ze soutěže WHL. „Budeme od sebe šest hodin cesty, což na Ameriku není moc. O víkendu dal první gól. Gratuloval jsem mu. Těšíme se na sebe, že si proti sobě poprvé zahrajeme, většinou jsme hráli jen spolu a ve stejné obraně,“ prohlašuje Král.

Šikovný bek očekává, že ve Spokane nabere svalovou hmotu. „Hráči v mužích u nás jsou o dost silnější. Klukům z juniorky se můžu vyrovnat. Chci ještě zesílit. Minulý rok než jsem nastupoval za áčko jsem přibral deset kilo. Teď přes léto další dvě,“ hlásí odchovanec Komety, kterého vedl kondiční trenér Miloš Peca.

Do státu Washington se dorazí příští týden a pozná rodinu, u které bude bydlet. „Nejdřív jsem si myslel, že poletím do hlavního města Washingtonu D. C. Stát Washington je ale na druhé straně Ameriky. Na Capitals, kterým odmala fandím to bude hodně daleko,“ směje se.