Brňané padli po dvou výhrách, ale teprve podruhé z posledních sedmi zápasů. „Věděli jsme, že to bude těžký zápas, poněvadž Vítkovice se zvedají a jsou kvalitní tým. Rozhodující byla druhá třetina, kdy jsme otáčeli utkání, vedli jsme 2:1 a 3:2, ale dvakrát jsme dostali gól velmi brzy, což by se stávat nemělo. Byly to zbytečné chyby,“ věděl asistent brněnského kouče Jiří Otoupalík.

Hokejisté Vítkovic si připsali poprvé v sezoně dvě výhry za sebou. K úspěchu semifinalisty minulého ročníku přispěli dvěma brankami Dominik Lakatoš a třemi asistencemi kanadský obránce Stuart Percy. „Bereme tři body, byly těžce vybojované a moc si jich ceníme. Pomůžou nám zejména psychicky,“ oddechl si hostující trenér Miloš Holaň.

Hokejisté brněnské Komety (v tmavém) zdolali ve čtvrteční předehrávce 10. kola Plzeň 2:1.

Kanadský obránce Pery měl prsty v prvním gólu – jeho střelu od modré čáry Furch jen vyrazil a Kotala jej zblízka procpal za brankovou čáru. „Čekali jsme velice těžké utkání na ledě týmu, kterému se daří a který hraje doma. Vše to do sebe zapadalo. My jsme se s tím velmi dobře vyrovnali, hráli jsme zodpovědně a vyústěním toho byl vedoucí gól,“ líčil Holaň.

Po první přestávce mělo Brno nadále herně navrch, ale brzdily ho nepřesnosti ve finální fázi. Vyšla mu až druhá přesilovka v zápase, v jejímž závěru nabil Ščotka Cingeľovi, jehož dělovka skončila za Klimešem.

Důležitým momentem utkání se stala 35. minuta. Nejprve Vincour vystihl rozehrávku Vítkovic a jeho ideální přihrávku proměnil ve vedoucí gól Brna Zaťovič. O 33 sekund později však vyrovnal bombou od modré čáry Roberts Bukarts. Kometa si vzala trenérskou výzvu kvůli možnému bránění gólmanovi od Muellera, ale neuspěla.

Divoká třetina tím zdaleka neskončila. Další nedůslednost vítkovické obrany potrestal po přihrávce Cingeľa Moses, jenže za dalších třicet sekund těsně před sirénou vyrovnal Lakatoš svým důrazem a dorážkou v brankovišti. „Druhá třetina byla hektická a rozkouskovaná, Kometa nás zatlačila a dala branky, báli jsme se, že třetí gól bude hřebíkem, ale našli jsme sílu a vyrovnali. To byl základ k tomu, abychom pomýšleli na body,“ sdělil Holaň.

Ve třetím dějství šly Vítkovice za výhrou, ovšem Lakatoš trefil ve 45. minutě tyčku a pak hosté nevyužili čtyřicet sekund trvající dvojnásobnou přesilovku.

Domácí doplatili na špatnou disciplínu: po dalším vyloučení už hosté početní výhodu využili, když se prosadil Krieger. „Oslabení ve třetí třetině byla zbytečná. Nakonec Vítkovice jednu přesilovku využily a my jim můžeme akorát gratulovat k výhře,“ hlesl Otoupalík.

Před pěti lety oblékal Jan Polák dres fotbalové Zbrojovky ještě na hřišti, teď by měl Brnu pomáhat spíš prací z kanceláře.
Polák se vrací do Zbrojovky. Exreprezentant si projde kolečko a najde pozici

Výhru hostů do prázdné branky pojistil kapitán Lakatoš. „Ve třetí třetině jsme se vrátili k zodpovědné hře, nevyužili jsme sice přesilovku pět na tři, ale na finální moment jsme si počkali,“ radoval se Holaň.

Kometě patří v tabulce osmá příčka o bod před Vítkovicemi, v pátek od šesti hodin večer brněnští hokejisté přivítají Bílé Tygry Liberec.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Cingeľ (Ščotka), 35. Zaťovič (Vincour), 40. Moses (Cingeľ, Holland) - 8. Kotala (Percy, M. Kalus), 35. Roberts Bukarts (Percy, Grman), 40. Lakatoš (Raskob, P. Zdráhal). 54. Krieger (Percy, Mueller), 59. Lakatoš. Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Rampír, Blažek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 6847.
Brno: D. Furch - Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, L. Kaňák - Moses, Cingeľ, Okál - A. Zbořil, Marcinko, Kohout - Horváth, Holík, Zaťovič - Boltvan, Vincour, Jenyš. Trenér: Modrý.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese, J. Stehlík - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Chlán, P. Zdráhal - M. Kalus, Claireaux, Kotala - Krejsa, Dej, Fridrich. Trenér: Holaň.