V minulých letech Dynamiters v okresním přeboru skončili s odstupem za vedoucími týmy, co se stalo, že jste letos zvítězili?

Řekl bych, že kluci dozráli a změnil se styl hry, začal se hrát konečně pořádný hokej. Tím, že chodili na tréninky, neměli problémy s fyzickou kondicí. Rozhodl přístup hráčů po celou sezonu. V ní jsme neprohráli jediný zápas.

Čekali jste to před sezonou?

Že soutěž vyhrajeme, jsme nečekali, to se nedá naplánovat, vždycky záleží, jak se vyvíjí sezona, každopádně jsme rádi.

Odkud jsou hráči B týmu?

Všechno jsou to hráči Dynamiters, hrávali třeba dřív v dorostu nebo v juniorech a teď přihlásili se, že chtějí hrát za Dynamietrs. Většinou jsou to hráči z Blanska nebo okolí.

Měnil se nějak tým oproti loňsku?

Přibyli dva nebo tři hráči, jinak je tým stejný, jak říkám, hráči se víc vyhráli, projevil se i vliv trenéra Grünwalda.

Takže jste měli tréninky dohromady s áčkem?

Ano trénovali jsme společně, to je taky dobrá škola, která se nám hodila v zápasech.

Trenér Zdeněk Grünwald měl na starosti áčko i béčko, asi byla výhoda, že měl přehled o hráčích. Jak fungovala spolupráce mezi týmy?

Dobře, jsou to úplně jiné soutěže, ale ti, co na to mají, zahrají si za A tým krajskou ligu. I když letos hrálo áčko v docela standardní sestavě.

Které týmy byly v letošním ročníku okresního přeboru nejtěžšími soupeři?

Nejtěžší byl Rájec s Blanskem, rovnocenní soupeři byli určitě i Adamov a Hrušky.

Čím si vysvětlujete takový propad konkurenčního HC Blansko, které většinou suverénně kralovalo okresnímu hokeji? Letos skončilo čtvrté s šestnáctibodovou ztrátou na Dynamietrs.

Já bych neřekl, že je to propad, byli o bod za třetím Adamovem. A to, že se nedaří pokaždé stejně, je normální, to se může stát.

Ani jednou jste neprohráli, není vám líto, že vlastně nemáte kam postoupit, když jsou mezi soutěžemi takové rozdíly?

Bereme to jak to je, třeba v budoucnu bude hrát áčko druhou ligu. Není takový problém postoupit, ale zajistit pak vyšší soutěž, třeba mezi krajskou ligou a druhou ligou je obrovský finanční rozdíl a ne každý klub si to může dovolit. A okresní soutěž by taky byla asi kvalitnější s více týmy, ale není kde brát, takový je současný stav.

Plánujete nějaké změny do příští sezony?

Mělo by to pokračovat ve stejném duchu, je za námi kus poctivé práce. V B týmu bychom potřebovali udržet sestavu a klub bude určitě hledat nějaké sponzory , abychom mohli pokračovat. Hráči se vyhrávají a daří se jim naplňovat to, co chce trenér Grünwald, hrát hokej atraktivní i pro diváky.