Blansko prohrálo ve druhém kole v Plumlově na samostatné nájezdy. Zítra přijedou Plumlovští jako soused v tabulce, mají o bod méně. V posledních třech zápasech se jim moc nedařilo, prohráli v Uherském Ostrohu a doma s Kroměříží a o víkendu po samostatných nájezdech i s posledním Velkým Meziříčím. Jenže to se zvedá, před dvěma koly sebralo body i Blansku.

Blansko si v minulém kole oddechlo. V předposlední Velké Bíteši přerušilo výhrou 3:1 čtyř zápasovou sérii proher a chce na výsledek navázat i v sobotu s Plumlovem. „Já doufám, že to dotáhneme minimálně k remíze jako v prvním utkání a pak poprvé uspějeme v samostatných nájezdech,“ naráží blanenský trenér Petr Drahovzal na to, že nájezdy absolvoval jeho tým letos dvakrát a pokaždé prohrál. „Ale třeba kluci překvapí a vyhrají už v základní části,“ říká s nadsázkou. Konečnou sestavu dávají Blanenští v týdnu dohromady, ještě není úplně jasná. Každopádně se dá očekávat dramatický souboj. „Myslím si, že to bude podobný hokej jako s Boskovicemi, Plumlov má kvalitní tým, určitě to bude vyrovnané,“ uvedl Drahovzal. Zápas se hraje v sobotu od čtyřech hodin odpoledne na blanenském zimním stadionu.

Minervě se v polovině základní části daří. Sérii šesti výher přerušil až v neděli nejlepší tým soutěže, který kandiduje na postup, Moravské Budějovice. A to v Boskovicích vyhrál o gól, který padl až devět sekund před koncem.

V neděli hrají Boskovičtí ve Velké Bíteši a v zápase bude jednoznačně favoritem. „Prohrát i vyhrát můžeme s každým, ale je fakt, že bychom to měli zvládnout,“ říká před utkáním kouč Minervy Tomáš Zeman. Ve druhém kole překvapila Bíteš výhrou 4:1 v Boskovicích. Od té doby se toho ovšem dost změnilo. Boskovice teď patří k nejsilnějším týmům, Bíteš se potácí s pouhými dvěma výhrami a sedmi body na předposledním místě tabulky krajské ligy a na výhru čeká už sedm kol. „Všechno bude záležet na tom, jak zodpovědně k utkání přistoupí naši hráči,“ myslí si Zeman.

Před koncem roku ještě čekají hokejisty Blanska i Boskovic poslední zápasy. Ve středu 21. prosince hrají Dynamiters na ledě Warrior Brno, Minerva se s letošním rokem rozloučí o den později. ve čtvrtek 22. prosince hostí Uherský Brod.

Krajská liga pak pokračuje až v lednu. Boskovice i Blansko hrají ve čtvrtek 5. ledna. V novém roce odehrají hokejisté ještě osm kol a pak se soutěž rozdělí na jihomoravskou a zlínskou část. Pouze první týmy z obou skupin mají právo hrát baráž o druhou ligu. Ze závěrečných tabulek se pak vytvoří semifinálové dvojice. Ze soutěže se nesestupuje.

Zbývající zápasy v roce 2011

Dynamiters Blansko HK
13. So 17. 12., 16:00
Blansko – Plumlov
14. Čt 22. 12., 17:45
Warrior Brno – Blansko
SK Minerva Boskovice
13. Ne 18. 12., 16:30
Velká Bíteš – Boskovice
14. Čt 22. 12., 18:00
Boskovice – Uherský Brod