„První gól byl dva na jednoho do prázdné branky, to jsem dát musel, pak dorážka, při které jsem stál na dobrém místě. A ten poslední gól? To jsem byl až překvapený, že tam byla prázdná branka, brankář nereagoval," popsal lehce své góly Karný, jako by dávat hattrick byla jeho běžná rutina. Za hosty se třikrát prosadil Adam Drdla.

Hosté ze Šternberka zaspali úvod zápasu a čtyřgólové manko, které stihli za úvodní dvacetiminutovku nabrat, se jim dohánělo špatně. Ani mocný finiš jim nepomohl vyrovnat utkání a dovést je k samostatným nájezdům. Svůj první gól vstřelili až na začátku druhé třetiny. V té době už měla Minerva čtyřbrankový náskok, který si vypracovala v první dvacetiminutovce.

Po dvou docela výrazných šancích hostů, kdy při druhé museli dokonce domácí obránci zablokovat Dobrému hokejku, aby nemohl dorážet do prázdné brány, se hned z protiútoku prosadil ve 4. minutě Tůma a rázně odmítnul hostující snahu o první branku utkání. „Soupeř musí poznat, že my jsme doma, že přijel do Boskovic a tady se mu nebude hrát dobře," přiblížil strategii domácí trenér Martin Světlík.

A jeho svěřenci začátek zápasu znepříjemnili Šternberku, jak se dalo. V 9. minutě si nelámal hlavu s početní nevýhodou Karný, při vyloučení Skácela ujel v přečíslení s Bednářem a zakončil za bezmocného Holého. Stejné jméno zaznělo na stadionu i při ohlašování střelce třetí branky, jen se časomíra posunula na 13. minutu utkání.

Ještě před odchodem do kabin dostal Šternberk čtvrtou kapku. Zase v oslabení. Tentokrát Skácel neseděl na trestné jako v prvním případě. Byl to právě on, kdo bekhendovým blafákem překonal Holého. A ten by možná nejraději odjel z brány, jenže neměl žádného náhradníka. „Myslím si, že měli problém s gólmanem, byl trošku slabší, mladej kluk," hledal největší slabinu soupeře Karný.

„Já bych neviděl chybu v brankáři. Honza zachytal dobře na to, že byl poprvé v bráně. V žádném případě nepadají góly na jeho vrub, my si musíme sáhnout do vlastního svědomí, kdo, kde, co podcenil," na dálku vyvrátil Karného domněnku vedoucí hostujícího celku Josef Binar.

Druhá třetina se nesla ve znamení přetahované. Sotva se podařilo hostům snížit, přišla Minerva s odpovědí. První drobná korekce výsledku se podařila Šternberku v přesilovce už ve 4. minutě. Drdla dorazil zblízka puk za Guštafíka na 4:1.

Čtyřgólový náskok domácím vrátil v zápětí Hökl, který střelou hned po buly napnul sít brány hostů. Chyby se nevyhnuly ani domácímu celku a jedné z nich využil Trunda, aby připravil puk na druhý gól před prázdnou branku Drdlovi.

Ve 33. minutě si vychutnal svou chvíli slávy Karný. Svůj dnešní parádní výkon podtrhl završením hattricku brankou ze samostatného úniku. Za půlminutku trefil tyč.

Dva rychlé góly na začátku poslední třetiny pomohly hostům zdramatizovat zápas. Nejprve využil přesilovou hru Jurák a po něm se dostal do úniku Fekiač. Svůj samostatný nájezd zakončil suverénní střelou.

Nečekaně lehce přišel k brance Maksa. V 54. minutě mu prošla za gólmanova záda nenápadná střela od modré čáry. Zdálo se, že utkání je definitivně rozhodnuto.

Minutu a 49 sekund před koncem však Drdla třetím gólem doplnil hattrick a hostující celek zkusil poslední naději a vybral si oddechový čas. Minerva si však pohlídala zbývající minuty a soupeři už nedovolila utkání zdramatizovat.

„Odehráli jsme dobrý zápas, odvíjelo se to od toho, že jsme rychle vedli 3:0 a po první třetině nakonec i 4:0. U nás se dalo očekávat, že trošku polevíme, což by se nám samozřejmě stávat nemělo, ale naštěstí jsme si zápas pořád hlídali," oddechl si po utkání Karný.

„První třetinu jsme prospali a pak už se dalo těžko něco dohonit. Zkusili jsme to, kluci to nevzdali, diváci aspoň viděli ve dvou dalších třetinách vyrovnanější hokej a spokojení můžeme být se dvěma posledními. Zaspali jsme začátek, mysleli jsme si, že to půjde samo, ale ono to samo nešlo. Takový náskok už se pak těžko dohání, žádné mužstvo si jej nenechá vzít," uzavřel za hosty Binar.

IVETA BORKOVÁ