Blansku chyběl nemocný Látal, Prostějov naopak přijel s pěti novými hráči a dva z nich zařídili tři góly hostů. Ve 13. minutě se trefil Smejkal, v 19. pak Bordowski. Ten pak přidal další gól hned po přestávce.

Technika znovu nezvládla začátek a prohrávala 0:1. Za domácí sice snížil v 17. minutě Veselý, ale hosté šli do kabin s jednogólovým vedením.

Ve druhé třetině už Blansko prohrávalo 1:4 a zdálo se být rozhodnuto. Minutu po čtvrtém gólu hostů ale zakončil kombinaci.. Hrůza a vykřesal tak ještě naději. Druhá část skončila stejným skóre jako první, Jestřábi čekali, že v poslední třetině udrží a možná i navýší vedení.

Jenže Technika vzala konečně otěže utkání do svých rukou. Dvěma góly Tobiáše a Mífka srovnala na 4:4 a Prostějovští znervózněli. V 54. minutě jim vrátil vedení Doseděl. Technika však bojovala až do konce a to se jí vyplatilo. Minutu před závěrečnou sirénou vyrovnal na 5:5 Stejskal. „Od našeho třetího gólu jsme byli lepším týmem,“ dodal k průběhu zápasu Odehnal.

V prodloužení projevili více houževnatosti zase hosté. Gólem Duby z poslední minuty nastavení si zajistili dva body. „Řekl bych, že jsme prodloužení odehráli lépe, bohužel asi pětatřicet sekund před koncem přišla chyba našeho obránce, který na modré nastřelil soupeře, a dostali jsme rozhodující gól,“ litoval trenér Odehnal.

Prostějov první říjnový zápas s Blanskem doma prohrál, pak ale přerušil nepříznivou sérii výhrou v Blansku v prosinci a další čtyři utkání znovu prohrál. Bodoval až opět v Blansku. „Vzhledem k tomu, jak jsme prohrávali, jsem s bodem nakonec spokojený,“ uzavřel kouč Blanska. To už nevyhrálo po šesté v řadě. Osmý Uničov doma prohrál na samostatné nájezdy, Technika na něj tedy dál ztrácí tři body. Prostějov je o čtyři body za Blanskem, ale přes Vánoce posílil o sedm hráčů a bude chtít nahoru. V neděli hraje Technika doma s šestou Opavou, která poslední čtyři zápasy vyhrála.

VSK Technika Blansko – HK Jestřábi Prostějov 5:6 pp (1:2, 1:2, 3:1 – 0:1)
17. Veselý (Fischer, Pazdera), 30. Hrůza (Benýšek, Pálka), 50. Tobiáš (Polanský), 53. Mifek (Hrůza), 59. Polanský (Brzobohatý).