Blansko doma rozstřílelo Rosice 6:1 a vyhrálo jihomoravskou část soutěže. Na soupeře muselo stejně jako Boskovice čekat do nedělního večera, kdy se hrály poslední dva zápasy. Šumperk vyhrál na ledě vítěze krajské ligy Uherského Ostrohu a v tabulce přeskočil Boskovice. Těm proto připadlo Velké Meziříčí. Šternberk zase kontumačně porazil B tým Uherského Brodu a na poslední místo odsunul Velkou Bíteš, která přijede do Blanska.

Sobotní výhrou nad Kroměříží prodloužili Boskovičtí sérii domácích výher už na deset zápasů. Minerva letos doma prohrála jen dvakrát. Tým s nejproduktiv­nějším útokem si tentokrát v Boskovicích vylámal zuby. Vstřelil jedinou branku až v poslední třetině. „Dali v soutěži 142 branek, že jsme inkasovali jen jednou je úspěch," upozornil trenér a hráč Boskovic Tomáš Karný.

Veškeré útočné akce Kroměříže končily na výborně chytajícím Guštafíkovi. Dvoubrankové vedení si Boskovice přinesly až do třetí třetiny. Tam už hosté využili přesilovou hru. Víc než jeden gól jim ale Minerva nedovolila. Podrobné reportáže ze zápasů najdete v tištěném vydání Blanenského deníku.

První kolo play-off se hraje na dva vítězné zápasy ve středu, v pátek a případně v neděli. V Blansku i v Boskovicích se hraje od 18.00, páteční zápasy odehrají hokejisté na ledech soupeřů, případné třetí rozhodující pak zase v Blansku nebo v Boskovicích.

krajská ligaBlansko – Rosice 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Boskovice – Kroměříž 2:1 (2:0, 0:0, 1:0)