„Na první Velkou Bíteš jsme ztratili v základní části jen šest bodů," upozornil sportovní manažer boskovické Minervy Petr Hrachovina. Jeho tým hrál tedy rovnou semifinále a vypadl s Warriorem Brno.

Dynamiters Blansko už v klidu dotrénovali sezonu, aby využili objednaný led, zatímco Boskovice ještě bojovaly o finále. Po prvním utkání na ledě Brňanů to vypadalo slibně. Minerva vedla 1:0 na zápasy a statistiky z ní dělaly jasného favorita. „Teď už to můžu říct, před play-off jsem byl z toho losu nešťastný, Boskovice jsme neporazili hodně dlouho," ulevil si kouč Warrioru Michal Bartoněk.

Podle něj byl klíčový druhý duel v Boskovicích, který domácí nezvládli a prohráli ho 2:4. „Úplně jsme změnili taktiku a byli jsme tím týmem, který udává tempo hry. Soupeře prohra šokovala a mělo to podle mě vliv i na další zápasy," myslí si Bartoněk.

Ve třetím utkání v Brně dostaly Boskovice výprask 0:8 a v pátek doma musely nutně vyhrát. „Na pátek se připravíme. Musíme se zvednout hlavně psychicky, jsme teď trochu dole," uvědomoval si trenér Boskovic Robert Holý.

Jenže co se na ledě dělo? Těžko se mohli domácí psychicky zvednout, když měli tlak, ale všechny jejich akce končily na tyčce nebo u gólmana, zatímco Brňanům stačilo přejet půlku a postupně zvyšovali náskok. „Domácí nás přehrávali, dali tyčku, my jsme ujeli a vedli jsme 1:0. Pak dali druhou tyčku a my jsme zvýšili na 2:0," popisoval smůlu Boskovic v první třetině Bartoněk. „Padalo jim tam všechno," doplnil ho Hrachovina.

Hosté vyhráli první část 3:0 a to už se zdecimovaný tým Minervy jen těžko mohl zvednout. „Na poslední chvíli jsem ještě volal Úlehlovi, abychom vůbec měli čtyři beky. Hráči byli na horách nebo nemohli," posteskl si Hrachovina.

Warrior definitivně zlomil odpor domácích a v rozhodujícím zápase zvítězil 6:1. „Je to sport a ten není vždycky férový. Tentokrát jsme měli víc štěstí," připustil brněnský trenér Bartoněk.

Boskovice tak zažívají po třech tučných letech půst. „V posledních třech sezonách jsme vždycky prošli do finále a jednou je i vyhráli," vzpomíná Hrachovina. To Warrior slaví. Ve finále byl už před dvěma lety a prohrál právě s Boskovicemi. Teď si dělá zálusk na titul. „Teď už mě nezajímá nic jiného než výhra ve finále," zahazuje opatrnost Bartoněk. V cestě mu stojí vítěz druhé semifinálové série, Velká Bíteš, která porazila po boji Velké Meziříčí 3:2 na zápasy. Finálová série začíná v úterý večer ve Velké Bíteši.

Krajská liga – play-off

Semifinále

Warrior Brno – Boskovice 2:3 pp

Boskovice – Warrior Brno 2:4

Warrior Brno – Boskovice 8:0

Boskovice – Warrior Brno 1:6 (0:3 0:0 1:3)

konečný stav série: 3:1

Velká Bíteš – Velké Meziříčí

konečný stav série: 3:2

Finále

Velká Bíteš – Warrior Brno (začíná se v úterý na ledě Bíteše)