Vpřímém souboji očtvrtou příčku v zápasu sezony sTechnikou podali Blanenští ostudný výkon a prohráli opět branek. Ve víkendovém reparátu, na ledě vedoucího Nového Jičína, rozhodl opřekvapivém vítězství hostů dvěma brankami vposlední třetině čarostřelecHrůza.

Blansko tak nadále zůstává dvě kola před koncem základní části ve hře očtvrtou příčku. Ta vplay off zaručuje výhodu domácího ledu vúvodních zápasech. Sjednobodovým náskokem na Techniku. „Jsem rád, že jsme utkání zvládli a trpělivou hrou a důslednou obranou se propracovali kpoměrně překvapivému vítězství,“ liboval si po utkání trenér Blanska JindřichKrál.

Vítězství jeho týmu se přitom nerodilo lehce. Jičín se ujal vedení hned zprvní vážnější akce. Ve druhé minutě potrestal nepřesnost Blanska vrozehrávce Uhlár a střelou nad lapačku překonal Jirkůva. Odeset minut později zahodil samostatný nájezd Samiec.

Šrámek vbrance Jičína byl téměř bez práce. Vpatnácté minutě musel zledu odstoupit hostující Šlapanský, který si zlomil brusli. „Škoda, že jsme vprvní třetině nepřidali další branky. Šancí byla spousta,“ litoval špatné koncovky kouč Nového Jičína DavidHandl.

Ve druhé třetině branka nepadla ipřes řadu šancí na obou stranách. Diváci sledovali takřka bezkontaktní hokej a zdálo se, že domácí brankář Šrámek vychytá třetí nulu vřadě.

Vposlední dvacetiminutovce se Nový Jičín nadechl kmohutnému náporu. Blansko několikrát podržel gólman Jirkův. „Zklamali jsme vproměňování šancí. Stačí se podívat na statistiku střel na branku. Blansku zachytal výborně gólman. Byli jsme málo důrazní před brankou a to se nám nevyplatilo,“ zlobil se Handl. Jeho družina vzávěru utkání po dvou chybách vrozehrávce vedení neudržela.

Ve čtyřicáté sedmé minutě vybojoval Pazdera umantinelu puk, který přiklepl Hrůzovi. Ten ztěžkého úhlu překvapil Šrámka. Obdobný kousek předvedla blanenská dvojice minutu před koncem a Hrůza opět zúhlu vystřelil pro svůj tým vítězství.

„Naši taktiku trochu poznamenal gól domácích. Prvních deset minut jsme hráli vútlumu. Jsem rád, že domácí tým tento rychlý gól nepotvrdil dalším, protože, kdyby se jim to podařilo, tak by se utkání určitě vyvíjelo jinak,“ přiznal hostující trenér JindřichKrál.

 

HC Gedos Nový Jičín– HC Apos Blansko 1:2 (1:0, 0:0,0:2)

Branky: 2.Uhlár– 47.Hrůza (Pazdera), 59.Hrůza (Pazdera, Mífek),

Vyloučení: 4:2, bez využití,

V oslabení: 0:0, poměr střel: 44:22,

Diváci:428

Nový Jičín: Šrámek– Slabý, Pokora, Gulda, Koloničný, Hruškovský, Skaloš– Jakubu, Macháček, Samiec– Uhlár, Škumát, Lhotský– Kabeláč, Glabazňa, Toman. Trenér DavidHandl

Blansko: Jirkův– Provazník, Laga, Raška, Strýček, J. Horáček, Beran– Hrůza, Šlapanský, Mífek– Pazdera, Otoupalík, Kroupa– P. Horáček, Odehnal, Hájek–Král.