„Příští rok už to nemůžeme hrát takovým stylem," říká v rozhovoru boskovický manažer a trenér gólmanů ve Znojmě.

Jak hodnotíte sezonu?

V dané situaci je pro nás i postup do play-off úspěch. Na Velkou Bíteš, která vyhrála základní část v jihomoravské skupině, jsme měli ztrátu pouze šest bodů. I když je to po těch třech letech, kdy jsme suverénně prošli do finále a jednou ho i vyhráli, samozřejmě zklamání.

Jaké jsou hlavní příčiny toho, že jste vypadli s týmem, který na vás dlouhodobě neuměl?

Za prvé se mi nepodařilo sehnat dostatečně kvalitní posily po odchodech hráčů minulé sezoně. Pak jsme taky jeli třeba na zápasy se dvěma pětkami, což se v takové soutěži nedá. A v play-off jsme prostě neměli hráče, někdo byl na horách, někdo nemohl. No a ještě to vyloučení Maksy, který dostal trest tři čtvrtě roku a oslabil tým.

Ještě před posledním domácím zápasem jste měl šanci, prohrávali jste v sérii 1:2…

Tam v tom posledním utkání, co oni vystřelili, to padlo do naší brány. Nechci svalovat vinu jenom na gólmany, je to důsledek celkového stavu. Vždyť jsme se scházeli jak hasiči. Před posledním utkání jsme musel zavolat Úlehlovi, abychom měli vůbec čtyři obránce. Výsledkem jsou pak takové nářezy za sebou od týmu, který nás předtím nedokázal porazit. Přitom jsme to měli po prvním utkání dobře rozehrané, bohužel výhodu jsme nevyužili. Já takový obrat z 1:0 na 3:1 tady nepamatuji. Nezbývá něž soupeři pogratulovat a popřát mu úspěch na jeho cestě do druhé ligy.

Co říkáte na extempore Maksy, který ve druhém utkání napadl i hostující střídačku?

Já jsem to neviděl, ale co mám zprávy a co jsem četl, tak to byl naprostý zkrat. Vím, že rozhodčí to odpískali před tím naopak, ale musí to mít nějakou štábní kulturu, tohle bylo vyloženě bláznovství a hlavně to oslabilo tým. K čemu nám to bylo? Dostal test na tři čtvrtě roku a na led se dostane měsíc po začátku dalšího ročníku. To už je kus sezony pryč.

A co si myslíte o výši trestu?

Trest si zaslouží, ale tohle je jak za vraždu. Zažil jsem horší zákroky, třeba vystřelení po rozhodčím, ale hráč dostal třeba pět utkání a ne tři čtvrtě roku. Je možné, že už byl v podmínce, já nevím. Druhá věc je úroveň rozhodčích. Vím, že jde jen o kraj, ale někteří nestačí evidentně ani na tuhle soutěž.

Už víte, co se změní v příštím roce?

My máme 29. března společnou akci, až tam se budeme bavit o tom, co bude dál. Já bych každopádně chtěl, aby se to příští rok zase vrátilo do dřívějších kolejí. Aby se do Boskovic zase jezdilo prohrát. Napsal jsem si nějaká jména, otázkou je jak to bude s jednotlivými hráči. Třeba Alexa není náš, studuje, chvílemi chyběl. A já nemůžu mít jednoho gólmana na zápas, to není možné.

Takže?

Uvidíme, jak to dopadne ve Znojmě. Jak víte, hlavního trenéra vedení klubu odvolalo, a když nebude nový trenér chtít, abych pokračoval jako trenér gólmanů, vrátím se do Boskovic do brány. A vůbec mi nevadí nějaké ohledy na věk.