V posledním zápase jste těsně vyhráli v Uherském Brodě…

Ano, konečně jsme se sešli v plné síle, jeli jsme v šestnácti hráčích. Zápas jsme zvládli, ale výsledek je pro nás lepší než předvedená hra. V útoku se nám dařilo, v obraně už to bylo horší. Sice jsme ve čtvrté minutě vedli 2:0, ale soupeř měl dost šancí, nastřelil několik tyček. My jsme vytěžili z minima maximum a proklouzli jsme do play-off.

Na soupisce nebyl trenér Martin Světlík.

Od soboty je na horách, takže jsme teď jeli bez něj. Ale na tom, že jsme se dostali do play-off, má velký podíl jako hráč i trenér, jsem rád, že se nechal přesvědčit.

Před pár koly v rozhovoru říkal, že se budete snažit vyhrávat a čekat na chyby soupeřů před vámi, teď už máte kolo před koncem jasné play-off. Z osmi zápasů po Novém roce jste šest vyhráli. To je asi úleva po tom špatném začátku sezony…

Pomohla trenérská změna. Nechtěl jsem to nějak komentovat před koncem základní části, al eta chemie mezi trenérem a hráči nefungovala, navzájem si nechtěli pomoci. Všichni hráči už začali konečně hrát, z týmu spadl po postupu balvan. Teď už jen čekáme jak dopadne mistrovství světa Blanenska a Boskovicka a jakého budeme mít soupeře.

Zřejmě máte na mysli nedělní derby s Blanskem. V podstatě o nic nejde, ale už jsem na boskovickém ledě pár zápasů viděl, ve kterých o nic nešlo, a trestné lavice byly přeplněné. V Blansku jste navíc dostali desítku a váš hráč napadl pořadatele…

Doufám, že to tentokrát nedopadne jako v Blansku, rozhodně nechceme vyvolávat žádné šarvátky. Máme oplácet výsledek, ale chceme si hlavně zahrát hokej a diváci budou chtít v posledním zápase základní části vidět výhru.

V prvním kole play-off na Blansko nenarazíte…

To ne, uvidíme, jak to dopadne, hlavně abychom neměli Šternberk.

Proč?

Není to náš oblíbený soupeř a navíc je daleko. A zápasy v týdnu, které nás v play-off čekají, to je katastrofa.