Boskovičtí měli v posledním kole volno a v klidu čekali, jak dopadne tajenka ohledně jejich soupeře. Blansko mohlo být taky relativně v klidu, sedmé místo mělo jisté. Uherský Ostroh prohrál doma s Uherským Brodem a zařídil tak všem regionální derby. Blansko se se základní částí nerozloučilo zrovna nejlíp, doma dostalo příděl 8:1 od Velkého Meziříčí. Prohrávalo od první minuty, Stejskal pak nedal trestné střílení. Druhou šanci už stejný hráč využil, ale Blansku to k nakopnutí nestačilo. Hosté zvyšovali náskok až do konce. „Po posledním zápasu jsem trochu zklamaný, doufám, že jsme se z toho poučili. Favorit nejsme, ale ani jednoznačný outsider, play-off je o něčem jiném, než základní část," myslí si kouč Blanska Zdeněk Grünwald.

Derby ve vyřazovací části každopádně vítají v obou táborech. „Chtěli jsme být druzí, to se povedlo. To, že máme Blansko, je dobře, nemusíme tolik cestovat a na zápas u nás i u nich přijdou diváci," přidává Hrachovina. Boskovice navíc všechna čtyři letošní derby ovládly po výsledcích 8:0, 4:0, 4:3 a naposledy v Blansku 3:1. Jsou druhé, Blansko sedmé, proto se začíná na boskovickém ledě. Jestli je to výhoda, ukáže až středeční večer. „Je tam velká bodová díra mezi prvními šesti týmy a zbytkem, ale je to ošidné. My jsme je porazili čtyřikrát za sebou a porazit je šestkrát nebude jednoduché," upozorňuje trenér a hráč Boskovic Tomáš Karný.

Oba týmy jsou téměř kompletní, nedá se tedy vymlouvat na rozsáhlou marodku. I když Blansku bude chybět nejzkušenější hráč Němec. „Chybí nám zranění Lukáš Zukal a Zdeněk Němec, jinak bychom měli být kompletní. V zápasech dostanou šanci oba gólmani, pravidelně je střídáme," říká k sestavě Grünwald. Minerva je na tom podobně. „Máme dva zraněné hráče, kteří už skončili, ale jinak jsme kompletní," potvrzuje Karný.

Derby se díky změně v systému soutěže v letošní sezoně bude hrát minimálně šestkrát. Ale kde jsou ty vyhrocené zápasy z minulých let? Tento ročník je co do ostrých soubojů a bitek daleko za minulými lety, připomíná to spíš jen stín někdejších dramat. „Nemá to takový náboj, ten rozdíl mezi týmy je letos větší," myslí si Karný. Všechno se může změnit. Začíná se od nuly a obě mužstva se určitě porvou o postup. Kdo chce být u toho, má už teď v kalendáři poznačenou středu a sobotu večer.

Čtvrtfinále play-off
krajské hokejové ligy

1. zápas
středa 2. března, 18.00
Boskovice – Blansko

2. zápas
sobota 5. března, 18.00
Blansko – Boskovice

případný 3. zápas
neděle 6. března, 17.00
Boskovice – Blansko