Zápas mohl mít nájezdové prodloužení, kdyby hosté ve třetí třetině využili nabídnutou možnost trestného střílení. „Utkání bylo jako každé derby vypjaté, poměrně velkou roli v něm hrály emoce. Bylo hodně vyloučených na obou stranách," shrnul domácí kouč Zdeněk Grünwald.

Derby „B" rozhodně neznamená, že po ledě jezdí „béčka". Naopak, souboj Boskovic s Blanskem bývá vždycky velmi vyhrocený a diváci mají na co koukat. Ani tentokrát je hráči na blanenském zimáku nezklamali. Odložené utkání 18. kola Krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína bavilo hned od začátku. I když v první třetině jen hosty. Nezměnil na tom nic ani fakt, že domácí získali hned 24 sekund po úvodním buly výhodu přesilové hry. Kombinace Kuběny s Gajdošem skončila prudkou ranou obránce těsně vedle.

V 7. minutě utkání vyslal střelu od modré Lysoň a Zvolánek ji šikovně ztečoval mezi betony domácího strážce klece Vlacha. Radost ze vstřelené branky si Minerva zopakovala už za dvě minuty. Tentokrát dostal Matouš puk zpoza brány, šikovně nastřelil z velkého úhlu Vlachovu výstroj a puk se od ní odrazil do sítě.

Skácel se dobrým napadáním dostal do nečekané šance v oslabení. Jenže těsně minul bránu. Boskovice sice v první třetině nevyužili ani jednu ze dvou nabídnutých přesilovek, přesto se jim povedly dvě akce při hře 5 na 5 a díky svižnější a rychlejší hře si vytvořili i herní převahu nad svým soupeřem. Právě to byla hnací síla pro hokejisty Dynamiters, aby druhá třetina vypadala jinak. „Začátek nebyl špatný, pak jsme udělali dvě fatální chyby, po kterých jsme dostali dva góly. O přestávce jsme si v kabině, jak se říká, umyli hlavy a ve druhé třetině už jsme iniciativu převzali do svých rukou my," liboval si Grünwald.

To, co si řekli v kabině, převedli na ledě do praxe už ve 24. minutě. Kazda tečí srazil Jakubcovu střelu mezi Vrbovy betony. Asistent u první domácí branky si mohl v zápětí vylepšit statistiky gólem. Jenže netrefil poloodkrytou Vrbovu bránu. Narůstající blanenský tlak podtrhlo boskovické vyloučení a ze závaru před hostujícím brankářem vytěžil nejvíc Skácel, který se nejlépe zorientoval v mumraji na brankovišti a srovnal na 2:2.

Poradil si i bez svého parťáka Petra Látala, toho trenér v zápase postrádal. „Zjistil jsem, že Petr Látal chybí zejména v přesilovkách. Dokáže je perfektně založit a to jsem dneska viděl jako naše negativum," řekl Grünwald.

Jak ukázala třetí třetina, nebylo to s blanenskými přesilovkami zas tak bledé. Při Matoušově vyloučení napřáhl na modré Kocman a jeho střela zaplula do šibenice Vrbovy brány. Marně se pak Boskovice snažily vzepřít se výsledku a vynutit si alespoň prodloužení.

Stejně jako napětí vrcholilo mezi hráči, zápas byl čím dál těžší i pro sudí. Boskovičtí měli pocit, že jim rozhodčí ubral v zápase nějakou tu přesilovku, a svou nespokojenost dávali evidentně najevo. Nejenom choleričtí diváci hodili na led pet lahev, nervy na uzdě neudržela ani hostující střídačka a jeden z hráčů mrskl na led svou láhví. Pět minut před koncem dostali od rozhodčích luxusní nabídku

na revanš. Trestné střílení. Nejproduktivnější hráč byl v samostatném úniku seknutý a svůj pokus mohl zopakovat. Bekendovým blafákem poslal kotouč těsně vedle gólmanovi levé tyče.

Blansko svou důrazností nedovolilo hostům vytvořit si souvislý tlak, natož zkusit power play. Na závěr zpestřili divákům utkání šarvátkou Antoňů se Zbyňkem Surým.

Z hostujícího týmu nebylo nikomu do řeči. „Dneska ne, byl bych moc sprostej," odmítl z kabiny ohodnotit utkání trenér Boskovic Martin Světlík.

„První třetina byla z naší strany v pohodě, polevili jsme až na konci, soupeř hrál ten svůj rádoby hokej, tvrdě dohrávali, na to my vůbec nejsme zvyklí a ve třetí třetině je škoda, že jsme neuhráli výsledek aspoň na ten jeden gól, pak by třetí třetina vypadala úplně jinak," shrnul stručně jeden z mladíků v kádru Minervy, Čestmír Sekanina.

„Když příště nastoupíme do zápasu lépe, určitě budeme mít míň potíží a nebudeme muset honit výsledek na poslední chvíli," hledal i přes výhru výzvu do dalšího zápasu na závěr kapitán domácích Ivo Kuběna.

IVETA BROKOVÁ