Hokejisté Blanska šli do sebe a po kruté domácí porážce s Rosicemi vyzráli venku nad druhou Velkou Bíteší. Úsporným vítězstvím 1:0 potvrdili lepší bilanci ze zápasů venku než na domácím ledě. „Venku prostě hrajeme zodpovědněji v obraně. Tentokrát nás ještě posílili čtyři junioři z Techniky Brno, to nám také pomohlo,“ uvedl k zápasu trenér Blanska Jindřich Král.

Domácí sice začali útočně, ale blíže prvnímu gólu byli hosté. Ve 4. minutě se mohl zblízka prosadit Lerch, ale domácí gólman jej vychytal. Na druhé straně si ve 14. minutě poradil se střelou domácího Hasoně blanenský gólman. To už hrálo Blansko bez Horáčka, který byl za najetí do hlavního sudího vyloučen do konce utkání.

V 16. minutě se Šindelář protáhl mezi obránci soupeře a přihrál Tesařovi, který však zblízka nepřekonal domácího gólmana. Brod se snažil útočit, Blansko ale dobře bránilo, zvládlo i pětiminutovou přesilovku Uherského Brodu. Tu svoji hosté naopak využili. V 18. minutě se zblízka prosadil Otoupalík.
Ve druhé třetině pokračoval tlak domácích, ale Blansko bránilo dobře ve středním pásmu a hlavně v oslabeních. V závěru druhé třetiny hráli hosté přesilovku a Lerch mohl pojistit blanenské vedení, ale dobře zasáhl domácí gólman.

Ve třetí třetině se domácí snažili za každou cenu vyrovnat. Nevyužili přitom tři přesilovky. Blansko pokračovalo v kvalitní obraně a pokoušelo se o rychlé brejky, žádný gól už ovšem nepadl. V poslední minutě hráli domácí přesilovku a navíc odvolali brankáře. Blansko vydrželo i díky výbornému Vydrželovi i tento nápor a uhájilo těsnou výhru.

Blanenští sice díky dobré obraně vyhráli, ale dokázali vstřelit pouze jediný gól. „Proměňování šancí, to je náš velký problém,“ přiznává Král. Další zápas odehraje Blansko v neděli na ledě Nedvědice. „Nedvědice má zkušené hráče, bude se hrát na otevřeném stadionu, určitě to pro nás nebude jednoduché,“ dodává trenér Král.

Boskovice překvapily na ledě favorizované Velké Bíteše vítězstvím 3:2. Po dvou třetinách hosté dokonce vedli o dva góly, domácí už v poslední části pouze korigovali. „Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepším týmem,“ řekl po zápase trenér boskovických hokejistů Igor Čikl.
Po bojovném výkonu mají Boskovice třináct bodů, na osmém místě odskočily před posledními třemi týmy tabulky o šest bodů. „Tým se zvedl, klukům pomohla i forma gólmana Petra Nose, cítí za sebou větší jistotu,“ pochvaluje si trenér Čikl. Jeho tým vyhrál už třikrát po sobě, poslední ostudná porážka s Moravskými Budějovicemi z poloviny prosince je už zapomenuta. V neděli přivítaji Boskovice doma čtvrté Rosice.