„I když je to přátelský zápas, je to přece jen derby," upozornil blanenský gólman Jan Hlavatý, který se vyznamenal ve třetí třetině plné vyloučení.

Boskovice měly za sebou už první přípravný zápas, který vyhrály v Rosicích 5:3, pro Blansko to bylo první utkání, ale na ledě zase trénuje delší dobu.

Minerva začala lépe, už ve 3. minutě otevřel skóre Tůma, který prostřelil Šenka v blanenské bráně. Gól potřebovali domácí k tomu, aby zařadili vyšší rychlost. Vytvořili si i šance, jenže pozorný Zrza v první třetině za svoje záda žádný puk nepustil.

V polovině zápasu střídali hosté gólmany, do brány se postavil Vybíral. Ihned inkasoval, když se trefil Kuběna. Po něm dovršil obrat Bažant. Další střely už gólem neskončily a Dynamiters tak drželi na začátku poslední části těsné vedení. To pojistil ve 3. minutě třetí třetiny zkušený Němec, když od modré trefil šibenici. Do poslední třetiny poslal trenér Grünwald brankáře B týmu Jan Hlavatého a ten se opravdu nenudil. Spoluhráči ho nechali dostatečně prověřit, z trestné lavice si totiž udělali druhou střídačku. Sérii prvních tří přesilovek jdoucích těsně za sebou hosté ovšem nevyužili. Nejblíže gólu byl asi Korvas, který těsně minul.

Sotva se Blansko vymanilo z oslabení, potvrdil své střelecké choutky Němec a zvýšil na 4:1. Následovala další vyloučení na obou stranách. V 55. minutě se Blansko ve vlastní přesilovce hrnulo do útoku a nechalo ujet Holuba s Hniličkou, ten také překonal brankáře Hlavatého.

Závěr zápasu už tak dramatický nebyl, dvoubrankový náskok si Dynamiters pohlídali. „Bylo to takové oťukávání na začátek, ale zachytal jsem si. Nahradilo mi to ty první dvě třetiny na lavičce. Už jsme pomalu dva měsíce na ledě, takže ta sehranost by měla být vidět," poznamenal k zápasu Hlavatý.

Ten chytá za béčko, první dvojicí zůstává Šenk s Vlachem. V zápase prokázal svoje kvality. „Určitě může plnohodnotně zastoupit tu základní dvojici, všichni tři gólmani jsou vyrovnaní," potvrdil trenér Blanska Zdeněk Grünwald. „Největší rozdíl byl v přístupu, Blansko bylo odhodlanější," připustil kouč Minervy Martin Světlík. Ten potřeboval v přípravě hlavně vyzkoušet nové hráče.

Dynamiters hráli další zápas už v neděli na ledě Moravské Třebové. Domácí tým dvakrát vedl, hosté pokaždé srovnali, o výhře Slovanu rozhodli až samostatné nájezdy. Odveta derby Blanska s Boskovicemi se hraje ve čtvrtek v šest večer na stadionu v Boskovicích.

Dynamiters Blansko HK – SK Minerva Boskovice 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky: 31. Kuběna (Vystrčil), 32. Bažant (Skácel), 42. Němec (Bažant), 52. Němec (Kazda, Skácel) – 3. Tůma (Holub, Hnilička), 55. Hnilička (Holub). Vyloučení: 8:3, navíc Hnilička (Bce) OT 10 minut, bez využití, v oslabení 0:1.

HC Slovan Moravská Třebová – Dynamiters Blansko 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, SN 2:1)

Branky: 25. Aulehla (Štefan, Muselík), 49. Kutmon (Muselík) – 42. Bažant, 56. Skácel.

čtvrtek 18. 9., 18.00

Boskovice – Blansko