Boskovice začala krajskou ligu jižní Moravy a Zlína na domácím ledě. Přijel těžký soupeř, loňský vítěz Warrior Brno. „Je to náš neoblíbený soupeř, snad to tentokrát to zvládneme," přál si před zápasem sportovní manažer a gólman Minervy Petr Hrachovina. Přání se mu nesplnilo, Brňanům zůstala z loňské sezony dobrá forma.

Po první desetiminutovce už na ledě Boskovic vedli 3:0 a trenér Bohumil Prachař vyměnil gólmany. Místo Zrzy šel do brány právě zkušený Hrachovina. Třetinu dochytal bez inkasované branky a vytáhl výborné zákroky i ve druhé části hry, kdy Boskovice snížily na 1:3. Čisté konto mu vydrželo do 32. minuty, to chybu domácích potrestal Tůma.

Náskok už byl příliš velký na to, aby s ním Boskovičtí zvládli něco udělat. Naopak inkasovali ještě dvakrát a v premiéře letošního ročníku utrpěly doma debakl 1:7.

Blansko začíná sezonu dvěma zápasy venku. V tom prvním jelo do Uherského Brodu. V první třetině ještě udrželo vyrovnaný stav 1:1, jenže ve druhé části domácí dvěma brankami rozhodli. Dynamiters v zápase neproměnil spoustu šancí a prohráli 4:2.

K dalšímu zápasu jedou v sobotu do Uherského Ostrohu, který v prvním kole prohrál 6:2 ve Velké Bíteši. Bíteš vede díky skóre tabulku.

Minerva hraje také v sobotu v Kroměříži, který ovládl přestřelku v Rosicích a vyhrál 7:5.