Hokejová Minerva už myslí na play-off. Dynamiters splnili povinnost

Uničov, Blansko – Krajská hokejová liga pokračovala dvacátým kolem. Z dvojice okresních zástupců si bodové konto rozšířili jen blanenští Dynamiters. V tabulce druhá Minerva Boskovice sice neuspěla v Uničově, ale Velké Meziříčí jí moc neuteklo, protože doma nezvládlo derby s Velkou Bíteší. Podlehlo jí na samostatné nájezdy. Blanenští doma splnili povinnost, když porazili suverénně poslední Štiku Rosice.

12.2.2018

Minerva Boskovice (v červeném).Foto: Petr Nečas

Už ve druhé minutě přebruslil Lubomír Korhoň boskovického obránce a překonal brankáře Jaroslava Chvátala. Předznamenal tak velký nápor domácího týmu. Ten celou první třetinu praktikoval rychlý nátlakový hokej plný osobních soubojů, dohrávání u mantinelu. „Mnohdy až na hraně nedovolených zákroků,“ poznamenal hrající asistent trenéra Vařeky Tomáš Karný. Sedmnáct vteřin před koncem první části se opět prosadil Korhoň a zvýšil na 2:0.

Boskovicím chybělo několik hráčů základní sestavy, včetně nejlepšího střelce Martina Špoka. Přesto od druhé části hru opticky vyrovnaly a vytvářely si i šance. Bohužel Roman Skácel, David Šebek a ze sólového nájezdu ani Tomáš Karný domácího gólmana nepřekonali. A tak přišly tresty a Uničov „utekl“ až na 5:0. Ještě v prostřední části snížil Roman Skácel na 5:1 a po druhé přestávce hosté zatroubili k velkému náporu. Uničovu jakoby docházely síly a začal bránit výsledek. Ve 48. minutě už to bylo jen 5:3 a obrat visel ve vzduchu.

O dvě minuty později překonal ze sólového nájezdu brankáře domácích Aleš Pelikán, ale pro jeho údajný faul po dorážce nebyla kontaktní branka hostů uznána. Následovala střela do tyče Jiřího Václavíka a další neproměněný nájezd, tentokrát Luboše Bednáře.

Boskovičtí ještě sáhli k závěrečnému power-play, ale stav už se nezměnil. „Celkově bylo k vidění kvalitní utkání s jednoznačnými parametry play-off. Domácí byli do stavu 5:0 lepším týmem. Výborný výkon Boskovic v poslední třetině tentokrát k bodům nestačil. Kaňkou na utkání je výkon rozhodčích. Zápas pro nás byl výbornou přípravou na následující těžké boje v play-off,“ komentoval výsledek Karný.

Domácí uklidnil gól Stanislava Sedláčka už ve druhé minutě a pak měli prakticky celou první třetinu pod kontrolou. Od druhé části se pak hrála vyrovnanější partie a také domácí brankář Jarmil Vlach musel několikrát své spoluhráče podržet. V závěrečné třetině si domácí vzali inciativu zpět a po Hanzlíkově čtvrté brance v padesáté minutě už nebylo pochyb, že všechny body zůstanou doma.

Dynamiters slavili třetí vítězství v řadě. „To jsme už dlouho nezažili, v kabině je opravdu dobrá nálada. A jak říkal Marek Antal před zápasem, sedlo si to, co trénujeme celý rok. Jeden od druhého jsme začali makat a výsledky se dostavily. Hráli jsme výborně dopředu a kluky musím pochválit. A myslím, že i náš herní projev se mohl divákům líbit,“ zdůraznil gólman Dynamiters Jarmil Vlach.

HC UNIČOV – SKMB BOSKOVICE 5:3
Třetiny: 2:0, 3:1, 0:2
Branky (nahrávky): 2.Korhoň (Sršeň), 20. Korhoň (Sršeň), 25. Žajgla (Paška), 35. Handl (Korhoň, Sršeň), 38. Korhoň (Handl) - 39. Skácel (Hnilička), 42. Vagner (Pelikán), 48. Skácel (Šebek, Hnilička)
Rozhodčí: Valentík – Goňa, Prokš. Vyloučení: 11:6, navíc R. Axman 20+OT
Využití: 1:2
Oslabení: 1:0
SKMB: Chvátal (Kulzer): Vágner, A. Surý, Dufek, Z. Surý, Honzek – Skácel, Hnilička, Václavík – Karný, Bednář, Pelikán – Klaus, Šebek, Šmíd. Trenér: Svatopluk Vařeka
Uničov: Sedlář (M. Axman) - Kreisel, Fekiač, Halouzka, Paška, L. Navrátil – Čuřík, Sršeň, Vrána – Handl, Gerhát, Korhoň – R. Axman, J. Navrátil, Žajgla – Hromádka

DYNAMITERS BLANSKO – ŠTIKA ROSICE 4:1
Třetiny: 3:0, 0:1, 1:0. Branky (nahrávky): 2. Jílek (Sedláček), 15. Grünwald (Jakubec), 20. Grünwald (Jílek), 50. Hanzlík (Antoňů, Jílek) – 23. Šíma (Krejčí)
Další výsledky: Velké Meziříčí - Velká Bíteš 1:2 (sn), Uherský Brod - Uherský Ostroh 3:4, Kroměříž - Břeclav 17:1

12.2.2018 VSTUP DO DISKUSE

Silnice z Adamova do Bílovic nad Svitavou je zavřená. Kvůli sesuvu kamenů. Ty zablokovaly poblíž penzionu Pod Ronovem část jednoho jízdního pruhu.
9

Silnice mezi Adamovem a Bílovicemi je zavřená. Kvůli sesuvu kamenů

Sněhová nadílka komplikovala o víkendu život řidičům na Blanensku. Všechny nehody se obešly bez zranění.
7

Sníh na silnici posílal auta do příkopu. Mimo silnici uvízl i autobus

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

Novorozená miminka Blanenska 7. týdne 2018

Blanensko - Novorozená miminka 7. týdne 2018. Celá redakce přeje novorozeným miminkům vše nejlepší do začínajícího života.

Zaniklou poutní cestu do Vranova připomene lidem sedm kapliček

Brněnsko /VIZUALIZACE/ - Prostor pro rozjímání i příjemnou procházku nabídne poutní cesta Sedm radostí Panny Marie, která na jaře vznikne mezi Českou, Lelekovicemi a Vranovem na Brněnsku. Sedm kapliček a informační tabule vyroste u existující cesty, přesně v místech, kudy kdysi vedla zaniklá poutní cesta.

Zapálená banda uspěla. Ochotníci z Kunštátu zvedli diváky ze židlí

Kunštát /FOTOGALERIE/- U Kulturního domu v Kunštátu v pátek večer nezbylo jediné místo k parkování. Ze sálu se ozývají výbuchy smíchu. Publikum baví ochotníci z Kunštátu a Drnovic. Říkají si Zapálená Umělecká Banda Jany Bočkové.