Po vítězství 4:2 doma a 5:3 v Uherském Brodu ve čtvrtfinálové odvetě vyhráli Boskovičtí sérii 2:0 a v semifinále se utkají s Kroměříží. Ta stejným zápasovým poměrem vyřadila Uherský Ostroh. Semifinále se hraje na tři vítězná utkání z pěti. Úvodní duel se v Boskovicích bude hrát zítra od 18.00 hodin a první odveta v neděli v Kroměříži.

V odvetě na Slovácku nastoupil domácí Spartak ve skoro stejné sestavě jako v Boskovicích. Hosté naopak museli na poslední chvíli složení značně pozměnit. K předem avizovaným absencím Radka Klause a obránce Zbyňka Surého přibyli nemocní obránci Aleš Surý, Filip Krejčiřík a Dominik Cívka. Do obrany tak museli zaskočit útočníci David Šebek a Aleš Pelikán, po delší době v základní sestavě nastoupili obránce Tomáš Honzek a útočníci Jiří Václavík a junior Jiří Šmahel.

Vynucené změny hru Minervy nepoznamenaly. Po úvodním vzájemném oťukávání se jako první zvedla k útoku a aktivitu si udržela prakticky do konce zápasu. Na začátku druhé třetiny sice domácí šli do vedení 2:1, ale Boskovičtí si rychle vzali jednogólový náskok zpět. Očekáváný nápor Spartaku začal zhruba v polovině poslední části. V 54. minutě ovšem musel domácí Klusák na trestnou lavici a hosté přesilovku využili Romanem Skácelem na 2:4. V dramatickém závěru nejprve Brod čtyřicet vteřin před koncem při hře čtyř na čtyři odvolal brankáře a Vaněk zúženou power-play využil.

Triatlonista Milda Bayer (vlevo) válí i hluboko po šedesátce. Vpravo Patrik Plhoň z Boskovic.
Triatlonista Milda Bayer říká a dokazuje, že věk je jen číslo

Poslední slovo ale patřilo hostům a Lukáš Hnilička střelou do prázdné branky stanovil výsledek na 3:5. „Utkání bylo celkově v naší režii. Vynikající jsme byli především v přesilových hrách a ukázal se i jeden z faktorů proč, jsme byli úspěšní nejen v základní části, ale i v náročném play-off. Je jím kvalitní široký kádr. Tomáš Honzek, Jiří Václavík i junior Jiří Šmahel, tedy hráči, kteří nově zasáhli do hry, předvedli výborné výkony, což je potěšující pro další náročný program,“ chválil hrající asistent trenéra Vařeky Tomáš Karný.

Souboj Minervy s Kroměříží bude reprízou loňského semifinále, které Boskovičtí vyhráli 2:1 na zápasy (6:3, 1:5, 2:1). I v letošní základní části je úspěšnější obhájce titulu. V Kroměříži zvítězili Boskovičtí 5:3, v domácí odvetě 2:1 v prodloužení.

NA TŘI VÍTĚZSTVÍ

Letos by série měla být náročnější a nejen proto, že se bude hrát na tři vítězná utkání. „Určitě to nebude jednoduchá série. My jsme sice úřadující mistři a vyhráli jsme základní část, ale od nás byl postup skoro povinností. Kroměříž se do play-off dostala na poslední chvíli a teď je už v semifinále. Oni vlastně už nemají co ztratit, to svoje si již splnili. Takže taková ta psychická výhoda by měla být na jejich straně, protože od nás se čeká obhajoba. Takže je to otevřené, ale věřím, že kluci zabojují. Doufám, že budeme kompletní a chceme se svému cíli přiblížit. Kvituji, že se konečně hraje na tři vítězné zápasy a série tedy bude opravdu spravedlivá,“ sdělil trenér Svatopluk Vařeka.

Krajská liga - odveta čtvrtfinále:
HC SPARTAK UHERSKÝ BROD – SKMB BOSKOVICE 3:5

Třetiny: 1:1, 1:2, 1:2
Branky: 18. Bujáček (Bařinka), 25. Heča (Šiller), 60. Vaněk (Gureň) – 17. Václavík (Skácel, Hnilička), 26. Benýšek (Šmíd), 32. Šebek (Šmahel, Benýšek), 55. Skácel (Benýšek, Hnilička), 60. Hniličk
Rozhodčí: Blaha-Škách, Mikoviny-Bernard
Vyloučení: 6:5
Využití: 0:3
Diváků: 329
První zápas: 2:4, stav série 0:2

Sestava: Chvátal – Honzek, Maksa, Dufek, Pelikán, Vágner, Šebek – Václavík, Skácel, Hnilička – Karný, Bednář, Špok – Šmíd, Benýšek, Šmahel
Trenér: Svatopluk Vařeka

Další zápasy čtvrtfinále: - -

Uherské Hradiště - Velké Meziříčí 1:5, první zápas 3:5, stav série 0:2. Uničov - Velká Bíteš 4:2, první zápas 7:2, stav série 2:0
Kroměříž - Uherský Ostroh 8:5. První zápas 3:2, stav série 2:0

Semifinále (termíny 7. 3., 10. 3., 11. 3., 17. 3. a 18. 3.):

Boskovice – Kroměříž (18.00 hod).
Velké Meziříčí – Uničov.