Krutá prohra v odvetě ale podle trenéra blanenského výběru neodpovídá dění na ledě. „Výsledek je pro naše soupeřky nespravedlivý. Utkání utkání bylo vyrovnané, rozdíl byl jen v proměňování šancí a kvalitě brankářek. Náš soupeř na rozdíl od předchozího zápasu hrál bezstarostnější hokej, víc dopředu, na zadní vrátka moc nemyslel,“ zdůraznil Rudolf Valla.

Kanaďanky nastoupily do zápasů prakticky ve dvou rozdílných sestavách. Týmy jsou složené ze studentek sedmi univerzit a z hráček od osmnácti do jednadvaceti let. V Evropě jsou na desetidenním turné a před Blanskem už hrály v Litvínově (2:4) a na Kladně (2:8). Po Blansku budou pokračovat dvojzápasy v Bratislavě, v Rakousku a v Německu.

V okresním derby krajské hokejové ligy porazila Minerva Boskovice (v tmavých dresech) Dynamiters Blansko 7:2.
V krajské lize jedou hokejisté z Blanenska podle "plánu"

Domácí tým Cherokees se pro zápas posílil několika hráčkami z moravských klubů a z Pardubic. Družstvo prochází hráčskou obměnou a zřejmě ani v letošní sezoně se mu v české lize nepodaří vybojovat kýženou alespoň bronzovou medaili. „Sahali jsme po ní několikrát a zatím se nám to nepovedlo. Letos asi nepostoupíme ani do Final Four, protože některé holky odešly studovat do Ameriky, takže v podstatě děláme nový tým a začínáme s hodně mladými děvčaty. Proto jsou výsledky takové střídavě oblačno,“ vysvětlil Valla.

Pro jeho svěřenkyně byly zápasy s Kanaďankami dobrou zkušeností a výhry motivací do dalších ligových bojů. Ten nejbližší čeká Cherokees v pátek 13. ledna, kdy se doma střetnou s HC Uničov.

HC Cherokees Blansko - Kanady 5:4 s. a 9:2
SESTAVA:
 
Brankářky: Kateřina Teplá, Kateřina Hřívová
Obránkyně: Monika Krčková, Kristýna Hájková, Hana Vávrová, Renata Mudráková, Pavlína Vlková, Eliška Vozdecká.
Útočnice: Jana Vallová, Zuzana Bubíková, Tereza Sovjaková, Monika Svobodová, Eva Baslová, Kateřina Petřeková, Zuzana Povýšilová, Soňa Prokešová, Karolína Prokopová, Kristýna Koníčková