Na podzim vyhrály Boskovice na Slovácku 6:5 až v prodloužení, v domácí odvetě po boji rovněž o jedinou branku 4:3. Do vyřazovacího souboje šla Minerva jako první a Spartak naopak jako poslední postupující. Výhodu domácího prostředí nakonec boskovičtí využili, ale i výsledek 4:2 se dá označit za těsný.

Charakter zápasu do značné míry ovlivnila první třetina, ve které si domácí vytvořili dvougólový náskok. Ten pak v dalším průběhu víceméně kontrolovali. „Kromě patnácti minut ve druhé třetině jsme měli zápas pod kontrolou. Nicméně se ukázalo, že play-off je jiná soutěž, rozdíly ze základní části se smazávají a každé utkání bude velice těžké,“ konstatoval po zápase hrající asistent trenéra Vařechy Tomáš Karný.

Právě on po oboustranně nervózním úvodu otevřel v sedmé minutě skóre. Po obléhání branky Uherského Brodu a přihrávce Martina Špoka prostřelil hostujícího brankáře Stojara. Uklidňující druhý gól přidal čtyři minuty před první sirénou Lukáš Hnilička, když před tím vyhrál souboj jeden na jednoho s Miloslavem Gureňem. Mezi oběma trefami měli domácí více ze hry a rozhodně mohli vést vyšším rozdílem. Další dobré příležitosti však nevyužili.

Už po sedmnácti vteřinách po zahájení druhé části hosté snížili a pak byli velice nepříjemní. Zaskočený domácí jim přenechali iniciativu a vypomohl i dvě zbytečnými vyloučeními. Naštěstí pro domácí klid pro zakončení nenašli nebo je vychytal výborný brankář Jaroslav Chvátal. „V této fázi zápasu nás opravdu podržel. Zatímco první část hry nám vyšla skvěle, na druhou třetinu musíme co nejrychleji zapomenout," zdůraznil Karný.

Aktivitu hostů uťala až dvaatřicátá minuta, kdy nenápadnou střelou zvýšil Hnilička svým druhým gólem na 3:1.

Na začátku třetí třetiny se domácí soustředili na obranu středního pásma a čekání na chybu soupeře. „Bylo jasné, že Uherský Brod musí hru otevřít a začít více riskovat,“ upozornil střelec prvního gólu. Taktika se vyplatila. Ve 47. minutě vystihl špatnou rozehrávku Uherskobrodských Martin Špok a sólový nájezd bezpečně proměnil. Hosté pak si korigovali na 2:4, ale v závěrečných deseti minutách už Vařekovi svěřenci nic vážnějšího nepovolili.

Minerva se tak v sérii ujala vedení 1:0 a už v sobotu večer může v Uherském Brodu rozhodnout o svém postupu do semifinále. Pokud se jí to nepodaří, dostane druhou šanci již v neděli opět na domácím ledě. Tento zápas by začal v 17.00 hodin.

SK Minerva Boskovice – Spartak Uherský Brod 4:2Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1. Branky (nahrávky): 7. Karný (Špok), 16. Hnilička (Šebek), 32. Hnilička (Benýšek, Skácel), 47. Špok - 21. Vaculín (Gureň), 50. Vacukín (Klusák). Rozhodčí: Coufal - Skopal, Ludvík - Nechvátal. Vyloučení: 9:11 navíc Venclík (Uh. Brod) 10. min. OT. Využití: 0:0. Oslabení: 1:1. Diváků: 103. Stav Série: 1:0.
Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) – Krejčiřík, Maksa, Dufek, Z. Surý, Vágner, Cívka – Pelikán, Benýšek, Hnilička – Karný, Bednář, Špok – Skácel, Šebek, Klaus - Šmíd. Trenér: Svatopluk Vařeka.