V sobotu dorazí do Blanska Kroměříž. Obě mužstva mají lepší domácí bilanci, Blansko vyhrálo venku z osmi zápasů tři, doma ze sedmi čtyři. Hosté venku zvítězili pětkrát z osmi utkání. Naposledy porazili doma Uherský Brod po nájezdech 5:4 a na první Uničov ztrácejí čtyři body. Dynamiters jsou až devátí a mají přesně o deset bodů míň než sobotní soupeř. Závěr roku se jim ale vydařil, z pěti posledních zápasů vybojovali třináct bodů. „Přes Vánoce jsme trénovali, ale jestli nám forma vydržela, to se ukáže až v zápase," namítá kouč Blanska Zdeně Grünwald.

Krajská liga - 17. kolo
Blansko – Kroměříž – so 4. 1. 2014, 18.00

Boskovice – Uničov – ne 5. 1., 2014, 17.00

Žádnou speciální taktiku neordinuje, hráči by se snad jen mohli poučit z prvního utkání v Kroměříži, které prohráli 4:7 a v první třetině obdrželi pět branek. „Tam nám utekl už začátek. Já doufám, že si to v sobotu pohlídáme. Pokud budeme hrát s maximálním nasazením a se zajištěnou obranou, můžeme uspět i proti takovým soupeřům. To jsme dokázali i v posledním zápase v Brně," naráží Grünwald na předvánoční výhru 3:2 na ledě Warrioru Brno.

Boskovice po výměně trenéra v každém zápase bodovaly a mají stejně bodů jako Blansko. A stejně jako okresní rival potřebují další body, aby si zahrály play-off. Jenže hned v prvním zápase dorazí lídr soutěže, Uničov. Minerva se pokusí utnout sedmizápasovou vítěznou šňůru hostů. „U nich jsme prohráli o gól a byl to takový nešťastný zápas. Uničov byl sice lepší, nicméně vytěžil z minima maximum. Doufám, že teď jim to oplatíme," věří Hrachovina. Boskovice měly týden volno, ale jinak se pilně připravovaly.

V Blansku se hraje v sobotu od šesti od večer, v Boskovicích v neděli v pět.