Boskovickým hokejistům se první zápas semifinále play-off krajské hokejové ligy povedl na jedničku. Kometu Úvoz vyprovodili ze svého ledu sedmi góly. „S výsledkem jsem samozřejmě spokojen, ve hře je stále co zlepšovat,“ krotil euforii po vítězství trenér Minervy Rudolf Krupička. Třemi góly přispěla k výhře posila ze slovenského Popradu Ján Skokan.

Boskovice skončily v základní části druhé, a proto měly zdánlivou výhodu postupu rovnou do semifinále. Znamenalo to, že během čtvrtfinálových bojů měly pauzu. „Nám více vyhovuje herní rytmus než přestávka,“ uvědomoval si ještě před play-off Krupička. Před středečním zápasem s týmem Komety Úvoz byla Minerva tedy opatrný favorit.

První třetina byla vyrovnaná, oba týmy si uvědomovaly, že první zápas může rozhodovat, hraje se totiž pouze na dvě vítězná utkání. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, šťastnější byli nakonec domácí, kteří vstřelili jedinou branku první části. Do druhé třetiny už Minerva nastoupila s větším sebevědomím a dvěma rychlými góly zužitkovala svoji převahu. Po čtvrtém gólu Boskovic, stihli hosté aspoň snížit.

Začátek třetí třetiny sice začal svižně a Boskovice byly aktivní, jenže doplatily na poněkud laxní přístup vzadu. Hosté snížili na 4:2 a svitla jim naděje. Domácí však nedovolili Kometě zdramatizovat utkání a dalšími třemi góly uklidnili diváky. „Pořád máme problém v obranné třetině. Potřebujeme zjednodušit rozehrávku,“ rozebíral hru svých svěřenců trenér Krupička.

Jeho tým čeká zítra odveta na ledě Komety Úvoz. Boskovice sice mají lepší pozici, bude však záležet i na tom, jak se podaří poskládat sestavu. „Uvidíme, jak se sejdeme, je to nevyzpytatelné, nikdy není jasné, kdo bude hrát. Víme akorát, že kvůli problémům se zády nenastoupí Komínek,“ popisuje Krupička. Minerva chce do finále a pokud možno už v pátek.

„Chtěli bychom rozhodnout už ve druhém zápase. Ale nebude to jednoduché. Musíme hrát svoji hru, vycházet ze zajištěného středního pásma a trpělivě číhat na šance. A ty pak proměňovat,“ zná zdánlivě jednoduchý recept na soupeře trenér Krupička.