Blansku se naopak nedaří, prohrálo i v posledním velkém Meziříčí. V sobotu fanoušky přiláká do Blanska první letošní derby s Boskovicemi.

Minerva se zřejmě definitivně dostala do pohody. V neděli natáhla vítěznou šňůru na pět zápasů. Na domácím ledě dokonce vyprovodila jednoho z favoritů soutěže Brumov-Bylnici devítigólovým výpraskem.

Blansko jelo po prohrách v Uherském Ostrohu a doma s Kroměříží k utkání do posledního Velkého Meziříčí. Jenže ani tam se mu nedařilo podle představ. „Meziříčí je sice poslední, ale rozhodně není nějaký outsider,“ uvedl trenér Dynamiters Petr Drahovzal. První třetina skončila nerozhodně, po té druhé hosté vedli. Meziříčí ale v poslední části srovnalo a na nájezdy pak vyhrálo. „Byli jsme lepší, bohužel jsme nedávali šance a domácí měli štěstí,“ okomentoval další prohru Drahovzal. Jeho tým se potýká s absencemi kvůli zraněním i studijním povinnostem mladých hráčů. Před víkendovým derby jsou tak jednoznačně v lepší herní pohodě Boskovičtí. Jestli to dokážou prodat, se ukáže v sobotu na blanenském zimním stadionu. Zápas Blansko – Boskovice začíná ve čtyři hodiny odpoledne.