Postoupit mohli Dynamiters už v pátek, jenže zápas se jim nepovedl, a tak si jejich fanoušci museli na oslavy počkat až na neděli.

„Do Boskovic jedem vyhrát," velel v pátek kapitán Pavel Tesař.

Hned na začátku třetího duelu ukázali Dynamiters, že svoje odhodlání mysleli vážně. První třetinu si podmanil Skácel s Gajdošem, nahdlodali sebevědomí Minervy. Lajna Skácel – Bažant – Berka byla pro Blansko klíčvou v celém utkání.

Ve druhé teřtině zaváhala domácí obrana, napadající Skácel rozpoutal před Vybíralem melu a zvýšil na 3:0. Boskovice nedokázaly využít skoro dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku a tím pomalu zametaly soupeři cestičku semifinále. Čtvrtou branku nadělil Minervě do šatny Kazda.

Snaha Boskovic s výsledkem něco udělat vedla ve třetí třetině k plnění trestných lavic, zásluhou Mráze se jim podařilo ve 45. minutě vstřelit gól naděje, jenže Blansko hrozilo z brejků a brankář Vlach pohlídal svému týmu postup.

„Bylo nás málo, soupeř měl širší kádr, museli jsme trošku improvizovat," povzdechl si boskovický ternér Světlík.

„Kluci dodržovali všechno, co jsme jim řekli, dneska už tam bylo stroprocentní nasazení. Obzvlášť Boskovice nám sedí, hráči sem jezdí rádi," usmíval se po zápase, který zaručil Blansku postup, kouč Grünwald.

3. zápas

SK Minerva Boskovice – Dynamiters Blansko HK 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

branky: 45. Mráz – 6., 27. Skácel, 14. Gajdoš, 39. Kazda

IVETA BORKOVÁ