Hanácké Atény, jak se městu také přezdívá, viděly předkolo play-off, perlu mezi hokejovými zápasy, bitvu jako hrom. Tak zápas osmého kola charakterizovaly internetové stránky kroměřížského klubu. Výkon domácích tak potvrdil předpoklady trenéra Minervy Svatopluka Vařeky. „Zatím jsme měli relativně slabší soupeře, zápasem v Kroměříži nám začíná série s těmi těžkými,“ poznamenal před utkáním.

A Hanáci se do vítěze loňského ročníku také pustili s maximálním nasazením. Už ve čtvrté minutě si hosté museli pomoct faulem na Jaroslava Jelínka a domácí dostali výhodu trestného střílení. K jejich smůle byl brankář hostů Jaroslav Chvátal úspěšnější než střelec.

I další minuty patřily Kroměříži, ale zase se potvrdila Vařechova slova o tom, že v týmu má zkušené hráče, kteří dokáží dát gól v pravý čas. „Věděli jsme, že nás čeká houževnatý, ale zároveň rychlý, technický a kombinačně výborný soupeř. Kroměříž má mužstvo vyváženě složené z mladých hráčů a zkušených matadorů, jako Murín, Ditrich, Gazda, vzadu Osina. Ti už mají něco odehráno. Proto jsme chtěli hrát poctivě zezadu, hlídat si střední pásmo a chodit do brejků. To se nám také dařilo,“ popsal Vařeka účinnou vlastní taktiku.

K defenzívnějšímu pojetí ale byl tak trochu i přitlačený, protože mu chybělo šest hráčů základní sestavy a sedmý, zraněný Martin Špok, musel odstoupit už v první třetině. V té byl nejzaměstnanějším mužem Chvátal, který likvidoval i vyložené šance domácích. Jeho kolegové vpředu pak dva z rychlých brejků zúročili ve dvougólové vedení. Ukázalo se, že to byl rozhodující náskok, protože na kontaktní góly, Hanáci snižovali na 1:2, 2:3 a 3:4, dokázali hosté vždy odpovědět.

V tomto duchu se odvíjel prakticky celý dramatický zápas i jeho koncovka. Minutu a půl před sirénou vykřesal Martin Gazda naději na prodloužení gólem na 3:4. Jenže zase se projevila zkušenost hostů a Aleš Pelikán při power-play střelou do prázdné branky pojistil jejich už sedmé vítězství v sedmém utkání. „Byly to těžce vydřené tři body a jsem za ně moc rád. Cením si toho, že i oslabené mužstvo zápas zvládlo a hlavně, že obstáli i mladí kluci. Jeli až na hranici sebeobětování, bojovali. Samozřejmě celé to bylo podpořené výborně chytajícím Jardou Chvátalem. Taková utkání prověří sílu mančaftu a rozhodují je zkušenosti,“ chválil kouč Minervy.

Domácí tábor přijal porážku vestoje. „Takový soupeř vyburcoval Hanáky k ojedinělému výkonu. Byl to nejlepší domácí duel sezony, kvalitou určitě dosahující úrovně play-off,“ konstatuje web HK Kroměříž.

Druhý okresní zástupce v krajské lize Dynamiters Blansko měl v osmém kole volný los.

HK Kroměříž – Minerva Boskovice 3:5

Třetiny: 0:2, 1:1, 2:2. Branky (nahrávky): 28. Murín (Jergl), 43. Ditrich (Šťastný R.), 59. Gazda (Ditrich) - 13. Cívka (Pelikán), 18. Benýšek (Klaus), 33. Šebek (Benýšek), 52. Šebek (Benýšek), 60. Pelikán (Kárný).

Rozhodčí: Sedlák - Hubáček, Zapletal. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváků: 200.

Kroměříž: Karola (Fajgl) – Jergl, R. Šťastný, Osina, Vávra, Paksi, T. Gazda, Tomek - Ditrich, Murín, M. Gazda – Zavřel, Hradil, Vaněk – Nedbal, Jelínek, Brada – D. Šťastný, F. Laciga. Trenéři: Zdeněk Bečka, Viktor Hlobil.

Boskovice: Chvátal (Zrza) – Pelikán, A. Surý, Vágner, Z. Surý, Cívka – Šmahel, Šebek,Václavík – Klaus, Benýšek, Gregorovič – Kárný, Bednář, Špok. Trenér: Svatopluk Vařeka.

Další výsledky: Uherský Brod - Velká Bíteš 2:3, Velké Meziříčí – Rosice 6:5, Uherské Hradiště - Břeclav 5:2, Uničov - Uherský Ostroh 6:3.

Další kolo: Boskovice – Uničov, Rosice – Blansko, sobota 11. 11. (17.00).