Do Boskovic přijel v neděli tým Brumova-Bylnice a stejně jako v prvním zápase, který Minerva prohrála po nájezdech 3:2, to bylo vyrovnané. Domácím se povedl vstup do zápasu, první třetinu vyhráli 2:0. Jenže hosté se chytili a srovnali stav. „Naštěstí jsme dali gól do šatny na 3:2, to nám hodně pomohlo," uvedl trenér Boskovic Martin Světlík.

Třetí třetina byla opět vyrovnaná, padlo v ní po dvou brankách na obou stranách a domácí tak udrželi těsné vedení až do konce.

Blansko přivítalo neoblíbeného soupeře, který posílil, a v tabulce krajské ligy mu patřilo před víkendem druhé místo. Od začátku to byla s Velkou Bíteší vyrovnaná bitva. Po bezgólové první třetině se ve druhé části prosadily oba týmy v přesilovce a i podruhé se šlo do kabin za nerozhodnutého sta­vu.

„Ukázalo se, že nám teď opravdu vyhovují silnější týmy, dokážeme se s nimi lépe koncentrovat celých šedesát minut. To se potvrdilo i v zápasech s Kroměříží nebo s Uničovem," vysvětlil blanenský trenér Zdeněk Grünwald. A domácí opravdu hráli pozorně až do konce. Ve třetí třetině rozhodl jeden z nejzkušenějších hráčů Blanska Petr Látal, který dostal po skrumáži puk do brány. „Předvedl před bránou perfektní orientaci," pochválil ho trenér.

Dynamiters tak porazili Velkou Bíteš nejtěsnějším rozdílem a oplatili jí porážku z podzimu. „Za tenhle zápas musím mužstvo opravdu pochválit," těšila Grünwalda předvedená hra. Teď jeho tým jde do Šternberka, který o víkendu vyhrál v Uherském Brodě a je o pět bodů a dvě příčky před Blanskem. „Šternberk teď podává střídavé výkony, kdybychom hráli doma, měli bychom ho porazit, venku si netroufám odhadovat," zamýšlí se před dalším utkáním blanenský kouč.

Boj o play-off je stále dramatický. Ani jeden z trojice Blansko, Boskovice, Warrior Brno se nehodlá postupového místa vzdát, všichni vyhrávají a rozdíly jsou minimální. Minerva a Dynamiters mají stejně, Warrior o bod víc. „My si musíme hlavně dávat pozor na svoji hru, soustředit se až do konce a čekat, jestli někdo z týmů nad námi zaváhá," uvědomuje si Světlík. Základní část končí 23. února derby Boskovic s Blanskem, až tam se může nakonec rozhodovat o tom, kdo si zahraje play-off.