Pokud by Dynamiters vyhráli v Uničově, stáhli by dvoubodovou ztrátu na vedoucí dvojici. Jenže to by museli jinak začít. „Brzo jsme dostali dva góly a to rozhodlo o zápase. Sice jsme se vzpamatovali a začali dotahovat, ale nestačilo to," uvedl k prohře blanenský trenér Zdeněk Grünwald. Blansko snížilo ještě na 3:2, ve dvojnásobném oslabení ovšem inkasovalo čtvrtou branku. Před koncem ještě hráli Blanenští asi minutu a půl bez gólmana, vyrovnat už se jim však nepodařilo. Uničov vyhrál 4:3 a dotáhl se na dva body za Blansko.

Blansko je jediným týmem z první devítky, který má zápornou bilanci v počtu vstřelených a inkasovaných branek. Třetí místo hájí i při skóre 46:50. První Kroměříž má přitom skóre 85:48. „Je to taková kuriozita. My jsme ze začátku moc branek nedostávali, ale ani nedávali. Pak jsme dostali osm branek v Uherském Brodě a poskočilo to," komentuje to Grünwald.

Přiblížit se snížení rozdílu může jeho tým už v sobotu, kdy přivítá Velkou Bíteš. Ta má o dva body a o zápas míň, protože minulé kolo vynechávala, takže to bude zase souboj, který může zamíchat s pořadím v popředí tabulky krajské ligy. „Pořád nám bude chybět Jakubec, který je zraněný, jak to bude s ostatními, uvidíme, teď je období, kdy těch nemocných je dost," říká Grünwald, který má přehled i díky své práci v lékařské ordinaci.

Minerva jela do Uherského Brodu k utkání s jeho B mužstvem. V prvním kole ho doma rozstřílela 13:3 a podobných debaklů schytal beznadějně poslední tým víc. Ale ne všechny jeho zápasy měly tak jednoznačný průběh, zrovna v minulém kole v Blansku prohrál Brod jen o gól. Boskovičtí nic nepodcenili a od začátku si hlídali výsledek. V prvních dvou třetinách dali po třech gólech, domácí jen korigovali. Nakonec si Boskovice odvezli jasnou výhru 7:2. „Nedovolili jsme soupeři ani myšlenku na obrat, zápas jsme kontrolovali a připsali si povinné vítězství," okomentoval výhru kouč Boskovic Martin Světlík.

Další soupeř už bude těžší. Od začátku listopadu boskovičtí hokejisté všechny domácí zápasy vyhráli. V sobotu přijedou čtvrté Rosice, které hrály poslední dvě kola doma a oba zápasy prohrály. „Bylo by dobré, kdybychom navázali na domácí výhry a Rosice přeskočili v tabulce," uvědomuje si Světlík a zmiňuje pouze dvoubodový rozdíl mezi osmou Minervou a čtvrtými Rosicemi.

krajská liga

Uničov – Blansko 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Uherský Brod B – Boskovice 2:7 (1:3, 0.3, 1:1)

další zápasy:

sobota 13. 12.

Boskovice – Rosice (17.00)

Blansko – Velká Bíteš (18.00)