Do Blanska přijíždí tradiční rival Technika Brno. Zápas je pikantní v tom, že dost hráčů si prošlo oběma kluby, někteří i tam a zpátky. Diváci mohou čekat také plno ostrých soubojů.


„Toto derby bývá tradičně vyhecované, zápasy bývají poznamenány spoustou vyloučení a nervozitou,“ připomíná blanenský hokejový hlasatel Rudolf Šebela. Při střetnutí v rámci přípravy letos v srpnu utkání dokonce poznamenaly velmi nevybíravé zákroky a drsná bitka.
„Někdy je na vině i sudí, který špatně posouzenými zákroky zbytečně rozdmýchává emoce,“ upozorňuje blanenský útočník Petr Látal. Ten si prošel oba kluby a má na obou stranách kamarády. Odmítá, že by se s nimi chtěl prát.


Blansko porazilo v posledním kole vedoucí Hodonín a hráči si výhrou zvedli sebevědomí po prohraném zápase na ledě posledního Uničova. „Prosadili jsme se důrazem na brankovišti. Hráčům jsem říkal, ať zbytečně nekombinují a jdou s pukem jednoduše na branku,“ pochvaloval si po vítězném utkání s Hodonínem trenér blanenských hokejistů Jindřich Král. Taktika se mu vyplatila.


I Technika patří k technickým mužstvům, což Blansku vyhovuje. Poslední dva zápasy sice prohrála, doma s Meziříčím dostala sedm gólů, ale do Blanska rozhodně nejede na výlet. „Budeme hrát tak, abychom neprohráli,“ dodává tajemně trenér Techniky Jaroslav Beck. Zápas začíná v neděli v sdmnáct hodin na zimním stadionu v Blansku.